Product images and accessories are provided by a content provider. Images may differ slightly from the original and are for illustrative purposes. Compatibility guarantee for accessories can not be guaranteed. The scope of delivery corresponds to the item description (if necessary identical item) Please note the product and condition description.
| Buffer Size: | 1 GB |
|---|---|
| Data Transfer Rate: | 6 Gbit/s |
| Designed For: | Cisco UCS C22 M3 Entry Smart Play, C22 M3 High-Density Rack-Mount Server Large Form Factor, C22 M3 High-Density Rack-Mount Server Small Form Factor, C22 M3 Rack Server, C22 M3 Value Smart Play, C24 M3 Entry SmartPlay, C24 M3 High-Density Large Form Factor |
| Device Type: | Storage controller (RAID) - internal - low profile |
| Host Bus: | PCIe 3.0 x8 |
| Interface: | SATA 6Gb/s / SAS |
| Interfaces: | 8 x SATA 6Gb/s / SAS (external) ¦ 8 x SAS - 36 pin 4i Mini MultiLane (internal) |
| Manufacturer: | Cisco Meraki |
| Max Storage Devices Qty: | 128 |
| Processor: | LSI LSISAS2208 800 MHz |
| RAID Level: | RAID 0, RAID 1, RAID 5, RAID 6, RAID 10, RAID 50, RAID 60 |
| Supported Devices: | Hard drive, disk array (RAID), solid state drive |
| Version: | original |
| GPSR - economic actor: | Cisco Systems GmbH, Deutschland, Parkring 20, Garching, 85748, info-center @ cisco.com |
|---|---|
| GPSR - product manufacturer: | Cisco Systems GmbH, Deutschland, Parkring 20, Garching, 85748, info-center @ cisco.com |
| GPSR - EU responsible person: | Cisco Systems GmbH, Deutschland, Parkring 20, Garching, 85748, info-center @ cisco.com |
| Warnings: | Warnings Controller Cards International.pdf |
| Safety instructions: | Safety instructions Controller Cards International.pdf |
| Buffer Size: | 1 GB |
|---|---|
| Data Transfer Rate: | 6 Gbit/s |
| Designed For: | Cisco UCS C22 M3 Entry Smart Play, C22 M3 High-Density Rack-Mount Server Large Form Factor, C22 M3 High-Density Rack-Mount Server Small Form Factor, C22 M3 Rack Server, C22 M3 Value Smart Play, C24 M3 Entry SmartPlay, C24 M3 High-Density Large Form Factor |
| Device Type: | Storage controller (RAID) - internal - low profile |
| Host Bus: | PCIe 3.0 x8 |
| Interface: | SATA 6Gb/s / SAS |
| Interfaces: | 8 x SATA 6Gb/s / SAS (external) ¦ 8 x SAS - 36 pin 4i Mini MultiLane (internal) |
| Manufacturer: | Cisco Meraki |
| Max Storage Devices Qty: | 128 |
| Processor: | LSI LSISAS2208 800 MHz |
| RAID Level: | RAID 0, RAID 1, RAID 5, RAID 6, RAID 10, RAID 50, RAID 60 |
| Supported Devices: | Hard drive, disk array (RAID), solid state drive |
| Version: | original |
| GPSR - economic actor: | Cisco Systems GmbH, Deutschland, Parkring 20, Garching, 85748, info-center @ cisco.com |
|---|---|
| GPSR - product manufacturer: | Cisco Systems GmbH, Deutschland, Parkring 20, Garching, 85748, info-center @ cisco.com |
| GPSR - EU responsible person: | Cisco Systems GmbH, Deutschland, Parkring 20, Garching, 85748, info-center @ cisco.com |
Sven Lembke is your contact person for: