Product images and accessories are provided by a content provider. Images may differ slightly from the original and are for illustrative purposes. Compatibility guarantee for accessories can not be guaranteed. The scope of delivery corresponds to the item description (if necessary identical item) Please note the product and condition description.
| Compatible Slots: | 1 x EHWIC |
|---|---|
| Compliant Standards: | CISPR 24, EN 61000-3-2, VCCI Class A ITE, EN 61000-3-3, EN55024, EN55022 Class A, UL 60950, EN50082-1, AS/NZS 60950-1, EN 61000-4-4, EN 61000-4-2, EN 61000-4-3, EN 61000-4-6, AS/NZ 3548 Class A, CSA C22.2 No. 60950-00, ICES-003 Class A, CS-03, EN 61000-4- |
| Connectivity Technology: | Wired |
| Data Transfer Rate: | 2.048 Mbps |
| Depth: | 12.04 cm |
| Designed For: | Cisco 2911, 2911 Secure WAAS Bundle, 2911 Security Bundle, 2911 SRE Bundle, 2911 UCSE Bundle, 2911 Voice Bundle, 2911 Voice Security and CUBE Bundle, 2911 Voice Security Bundle, 2911 WAAS Bundle, 2921, 2921 Secure WAAS Bundle, 2921 Security Bundle, 2921 S |
| Device Type: | Expansion module - 4 ports |
| Features: | Integrated CSU/DSU |
| Form Factor: | Plug-in module |
| Height: | 1.91 cm |
| Humidity Range Operating: | 5 - 85% (non-condensing) |
| Interface (Bus) Type: | EHWIC |
| Interfaces: | 4 x T1/E1 |
| Line Coding Format: | AMI, B8ZS, HDB3 |
| Line Rate: | T-1/E-1 |
| Manufacturer: | Cisco Meraki |
| Max Operating Temperature: | 40 °C |
| Min Operating Temperature: | 0 °C |
| Remote Management Protocol: | SNMP, Telnet |
| Status Indicators: | Carrier detect, alarm |
| Version: | original |
| Weight: | 95 g |
| Width: | 7.82 cm |
| GPSR - economic actor: | Cisco Systems GmbH, Deutschland, Parkring 20, Garching, 85748, info-center @ cisco.com |
|---|---|
| GPSR - product manufacturer: | Cisco Systems GmbH, Deutschland, Parkring 20, Garching, 85748, info-center @ cisco.com |
| GPSR - EU responsible person: | Cisco Systems GmbH, Deutschland, Parkring 20, Garching, 85748, info-center @ cisco.com |
| Warnings: | Warnings Controller Cards International.pdf |
| Safety instructions: | Safety instructions Controller Cards International.pdf |
| Compatible Slots: | 1 x EHWIC |
|---|---|
| Compliant Standards: | CISPR 24, EN 61000-3-2, VCCI Class A ITE, EN 61000-3-3, EN55024, EN55022 Class A, UL 60950, EN50082-1, AS/NZS 60950-1, EN 61000-4-4, EN 61000-4-2, EN 61000-4-3, EN 61000-4-6, AS/NZ 3548 Class A, CSA C22.2 No. 60950-00, ICES-003 Class A, CS-03, EN 61000-4- |
| Connectivity Technology: | Wired |
| Data Transfer Rate: | 2.048 Mbps |
| Depth: | 12.04 cm |
| Designed For: | Cisco 2911, 2911 Secure WAAS Bundle, 2911 Security Bundle, 2911 SRE Bundle, 2911 UCSE Bundle, 2911 Voice Bundle, 2911 Voice Security and CUBE Bundle, 2911 Voice Security Bundle, 2911 WAAS Bundle, 2921, 2921 Secure WAAS Bundle, 2921 Security Bundle, 2921 S |
| Device Type: | Expansion module - 4 ports |
| Features: | Integrated CSU/DSU |
| Form Factor: | Plug-in module |
| Height: | 1.91 cm |
| Humidity Range Operating: | 5 - 85% (non-condensing) |
| Interface (Bus) Type: | EHWIC |
| Interfaces: | 4 x T1/E1 |
| Line Coding Format: | AMI, B8ZS, HDB3 |
| Line Rate: | T-1/E-1 |
| Manufacturer: | Cisco Meraki |
| Max Operating Temperature: | 40 °C |
| Min Operating Temperature: | 0 °C |
| Remote Management Protocol: | SNMP, Telnet |
| Status Indicators: | Carrier detect, alarm |
| Version: | original |
| Weight: | 95 g |
| Width: | 7.82 cm |
| GPSR - economic actor: | Cisco Systems GmbH, Deutschland, Parkring 20, Garching, 85748, info-center @ cisco.com |
|---|---|
| GPSR - product manufacturer: | Cisco Systems GmbH, Deutschland, Parkring 20, Garching, 85748, info-center @ cisco.com |
| GPSR - EU responsible person: | Cisco Systems GmbH, Deutschland, Parkring 20, Garching, 85748, info-center @ cisco.com |
Sven Lembke is your contact person for: