Product images and accessories are provided by a content provider. Images may differ slightly from the original and are for illustrative purposes. Compatibility guarantee for accessories can not be guaranteed. The scope of delivery corresponds to the item description (if necessary identical item) Please note the product and condition description.
| Cabling Type: | Ethernet 10GBase-T |
|---|---|
| Compatible Slots: | 1 x Expansion Slot |
| Connectivity Technology: | Wired |
| Data Link Protocol: | 10 Gigabit Ethernet |
| Data Transfer Rate: | 10 Gbps |
| Depth: | 20.9 cm |
| Designed For: | Cisco Catalyst 4900M |
| Device Type: | Expansion module |
| Form Factor: | Plug-in module |
| Height: | 4.9 cm |
| Interfaces: | 8 x 10GBase-T - RJ-45 |
| Manufacturer: | Cisco Meraki |
| Ports: | 10Gb Ethernet x 8 |
| Status Indicators: | Status |
| Version: | original |
| Weight: | 1.1 kg |
| Width: | 18.8 cm |
| GPSR - economic actor: | Cisco Systems GmbH, Deutschland, Parkring 20, Garching, 85748, info-center @ cisco.com |
|---|---|
| GPSR - product manufacturer: | Cisco Systems GmbH, Deutschland, Parkring 20, Garching, 85748, info-center @ cisco.com |
| GPSR - EU responsible person: | Cisco Systems GmbH, Deutschland, Parkring 20, Garching, 85748, info-center @ cisco.com |
| Warnings: | Warnings Controller Cards International.pdf |
| Safety instructions: | Safety instructions Controller Cards International.pdf |
| Cabling Type: | Ethernet 10GBase-T |
|---|---|
| Compatible Slots: | 1 x Expansion Slot |
| Connectivity Technology: | Wired |
| Data Link Protocol: | 10 Gigabit Ethernet |
| Data Transfer Rate: | 10 Gbps |
| Depth: | 20.9 cm |
| Designed For: | Cisco Catalyst 4900M |
| Device Type: | Expansion module |
| Form Factor: | Plug-in module |
| Height: | 4.9 cm |
| Interfaces: | 8 x 10GBase-T - RJ-45 |
| Manufacturer: | Cisco Meraki |
| Ports: | 10Gb Ethernet x 8 |
| Status Indicators: | Status |
| Version: | original |
| Weight: | 1.1 kg |
| Width: | 18.8 cm |
| GPSR - economic actor: | Cisco Systems GmbH, Deutschland, Parkring 20, Garching, 85748, info-center @ cisco.com |
|---|---|
| GPSR - product manufacturer: | Cisco Systems GmbH, Deutschland, Parkring 20, Garching, 85748, info-center @ cisco.com |
| GPSR - EU responsible person: | Cisco Systems GmbH, Deutschland, Parkring 20, Garching, 85748, info-center @ cisco.com |
Jürgen Mattikau is your contact person for: