Product images and accessories are provided by a content provider. Images may differ slightly from the original and are for illustrative purposes. Compatibility guarantee for accessories can not be guaranteed. The scope of delivery corresponds to the item description (if necessary identical item) Please note the product and condition description.
| Buffer Size: | 2 GB |
|---|---|
| Channel Qty: | 8 |
| Compliant Standards: | CEM |
| Depth: | 16.76 cm |
| Device Type: | Storage controller (RAID) - plug-in card |
| Features: | DDF compliant Configuration on Disk (COD), Online Capacity Expansion (OCE), Online RAID Level Migration (RLM), Non-Volatile Cache, Dimmer Switch technology, End Device Frame Buffering (EDFB) technology |
| Height: | 6.44 cm |
| Host Bus: | PCIe 3.0 x8 |
| Manufacturer: | Dell |
| Max Operating Temperature: | 55 °C |
| Max Storage Devices Qty: | 255 |
| Processor: | LSI LSISAS3108 1.2 GHz |
| RAID Level: | RAID 0, RAID 1, RAID 5, RAID 6, RAID 10, RAID 50, RAID 60 |
| Supported Devices: | Disk array (RAID) |
| Version: | original |
| : | Dell GmbH, Deutschland, Main Airport Center Unterschweinstiege 10, Frankfurt am Main, 60549, DE.CustomerSupport @ dell.com |
|---|---|
| : | Dell GmbH, Deutschland, Main Airport Center Unterschweinstiege 10, Frankfurt am Main, 60549, DE.CustomerSupport @ dell.com |
| : | Dell GmbH, Deutschland, Main Airport Center Unterschweinstiege 10, Frankfurt am Main, 60549, DE.CustomerSupport @ dell.com |
| Warnings: | Warnings Controller Cards International.pdf |
| Safety instructions: | Safety instructions Controller Cards International.pdf |
| Buffer Size: | 2 GB |
|---|---|
| Channel Qty: | 8 |
| Compliant Standards: | CEM |
| Depth: | 16.76 cm |
| Device Type: | Storage controller (RAID) - plug-in card |
| Features: | DDF compliant Configuration on Disk (COD), Online Capacity Expansion (OCE), Online RAID Level Migration (RLM), Non-Volatile Cache, Dimmer Switch technology, End Device Frame Buffering (EDFB) technology |
| Height: | 6.44 cm |
| Host Bus: | PCIe 3.0 x8 |
| Manufacturer: | Dell |
| Max Operating Temperature: | 55 °C |
| Max Storage Devices Qty: | 255 |
| Processor: | LSI LSISAS3108 1.2 GHz |
| RAID Level: | RAID 0, RAID 1, RAID 5, RAID 6, RAID 10, RAID 50, RAID 60 |
| Supported Devices: | Disk array (RAID) |
| Version: | original |
| : | Dell GmbH, Deutschland, Main Airport Center Unterschweinstiege 10, Frankfurt am Main, 60549, DE.CustomerSupport @ dell.com |
|---|---|
| : | Dell GmbH, Deutschland, Main Airport Center Unterschweinstiege 10, Frankfurt am Main, 60549, DE.CustomerSupport @ dell.com |
| : | Dell GmbH, Deutschland, Main Airport Center Unterschweinstiege 10, Frankfurt am Main, 60549, DE.CustomerSupport @ dell.com |
Monique Zimmermann is your contact person for: