Product images and accessories are provided by a content provider. Images may differ slightly from the original and are for illustrative purposes. Compatibility guarantee for accessories can not be guaranteed. The scope of delivery corresponds to the item description (if necessary identical item) Please note the product and condition description.
| Bus: | HWIC |
|---|---|
| Compatible Slots: | 1 x HWIC |
| Connectivity Technology: | Wired |
| Depth: | 12 cm |
| Designed For: | Cisco 2811, 2811 Terminal Server Bundle, 2811 Unified Communications Bundle, 2811 Unified Communications Bundle with Advanced Security, 2811 WAN Application Acceleration Bundle, 2821, 2821 Branch Office in a Box Bundle, 2821 Secure WAN Optimization Bundle |
| Device Type: | ISDN terminal adapter |
| Digital Ports Qty: | 1 |
| Form Factor: | Internal |
| Height: | 1.9 cm |
| Humidity Range Operating: | 5 - 95% |
| ISDN Interface: | ISDN PRI |
| Interfaces: | 1 x modem - ISDN PRI - RJ-48C |
| Line Rate: | T-1/E-1 |
| Manufacturer: | Cisco Meraki |
| Max Operating Temperature: | 40 °C |
| Max Transfer Rate: | 2.048 Mbps |
| Min Operating Temperature: | 0 °C |
| Multiplexed Channels Qty: | 32 |
| Version: | original |
| Weight: | 80 g |
| Width: | 7.8 cm |
| GPSR - economic actor: | Cisco Systems GmbH, Deutschland, Parkring 20, Garching, 85748, info-center @ cisco.com |
|---|---|
| GPSR - product manufacturer: | Cisco Systems GmbH, Deutschland, Parkring 20, Garching, 85748, info-center @ cisco.com |
| GPSR - EU responsible person: | Cisco Systems GmbH, Deutschland, Parkring 20, Garching, 85748, info-center @ cisco.com |
| Warnings: | Warnings Modems International.pdf |
| Safety instructions: | Safety instructions Modems International.pdf |
| Bus: | HWIC |
|---|---|
| Compatible Slots: | 1 x HWIC |
| Connectivity Technology: | Wired |
| Depth: | 12 cm |
| Designed For: | Cisco 2811, 2811 Terminal Server Bundle, 2811 Unified Communications Bundle, 2811 Unified Communications Bundle with Advanced Security, 2811 WAN Application Acceleration Bundle, 2821, 2821 Branch Office in a Box Bundle, 2821 Secure WAN Optimization Bundle |
| Device Type: | ISDN terminal adapter |
| Digital Ports Qty: | 1 |
| Form Factor: | Internal |
| Height: | 1.9 cm |
| Humidity Range Operating: | 5 - 95% |
| ISDN Interface: | ISDN PRI |
| Interfaces: | 1 x modem - ISDN PRI - RJ-48C |
| Line Rate: | T-1/E-1 |
| Manufacturer: | Cisco Meraki |
| Max Operating Temperature: | 40 °C |
| Max Transfer Rate: | 2.048 Mbps |
| Min Operating Temperature: | 0 °C |
| Multiplexed Channels Qty: | 32 |
| Version: | original |
| Weight: | 80 g |
| Width: | 7.8 cm |
| GPSR - economic actor: | Cisco Systems GmbH, Deutschland, Parkring 20, Garching, 85748, info-center @ cisco.com |
|---|---|
| GPSR - product manufacturer: | Cisco Systems GmbH, Deutschland, Parkring 20, Garching, 85748, info-center @ cisco.com |
| GPSR - EU responsible person: | Cisco Systems GmbH, Deutschland, Parkring 20, Garching, 85748, info-center @ cisco.com |
Luca-Eric Junghans is your contact person for: