Product images and accessories are provided by a content provider. Images may differ slightly from the original and are for illustrative purposes. Compatibility guarantee for accessories can not be guaranteed. The scope of delivery corresponds to the item description (if necessary identical item) Please note the product and condition description.
| Bus: | HWIC |
|---|---|
| Compatible Slots: | 1 x HWIC |
| Connectivity Technology: | Wired |
| Depth: | 9.9 cm |
| Designed For: | Cisco 1841, 1841 2-pair G.SHDSL bundle, 1841 4-pair G.SHDSL bundle, 1841 ADSL over Basic Telephone Service Bundle, 1841 ADSL over ISDN Bundle, 1841 ADSL over POTS Bundle, 1841 ADSL over POTS Bundle w/Dying Gasp, 1841 bundle, HWIC with ADSL over POTS and I |
| Device Type: | Cable modem |
| Form Factor: | Internal |
| Height: | 1.9 cm |
| Humidity Range Operating: | 10 - 85% |
| Interfaces: | 1 x Cable - F connector |
| Manufacturer: | Cisco Meraki |
| Max Operating Temperature: | 40 °C |
| Min Operating Temperature: | 0 °C |
| Protocols & Specifications: | DOCSIS 2.0 |
| Version: | original |
| Weight: | 68 g |
| Width: | 6.9 cm |
| GPSR - economic actor: | Cisco Systems GmbH, Deutschland, Parkring 20, Garching, 85748, info-center @ cisco.com |
|---|---|
| GPSR - product manufacturer: | Cisco Systems GmbH, Deutschland, Parkring 20, Garching, 85748, info-center @ cisco.com |
| GPSR - EU responsible person: | Cisco Systems GmbH, Deutschland, Parkring 20, Garching, 85748, info-center @ cisco.com |
| Warnings: | Warnings Modems International.pdf |
| Safety instructions: | Safety instructions Modems International.pdf |
| Bus: | HWIC |
|---|---|
| Compatible Slots: | 1 x HWIC |
| Connectivity Technology: | Wired |
| Depth: | 9.9 cm |
| Designed For: | Cisco 1841, 1841 2-pair G.SHDSL bundle, 1841 4-pair G.SHDSL bundle, 1841 ADSL over Basic Telephone Service Bundle, 1841 ADSL over ISDN Bundle, 1841 ADSL over POTS Bundle, 1841 ADSL over POTS Bundle w/Dying Gasp, 1841 bundle, HWIC with ADSL over POTS and I |
| Device Type: | Cable modem |
| Form Factor: | Internal |
| Height: | 1.9 cm |
| Humidity Range Operating: | 10 - 85% |
| Interfaces: | 1 x Cable - F connector |
| Manufacturer: | Cisco Meraki |
| Max Operating Temperature: | 40 °C |
| Min Operating Temperature: | 0 °C |
| Protocols & Specifications: | DOCSIS 2.0 |
| Version: | original |
| Weight: | 68 g |
| Width: | 6.9 cm |
| GPSR - economic actor: | Cisco Systems GmbH, Deutschland, Parkring 20, Garching, 85748, info-center @ cisco.com |
|---|---|
| GPSR - product manufacturer: | Cisco Systems GmbH, Deutschland, Parkring 20, Garching, 85748, info-center @ cisco.com |
| GPSR - EU responsible person: | Cisco Systems GmbH, Deutschland, Parkring 20, Garching, 85748, info-center @ cisco.com |
Sven Lembke is your contact person for: