Product images and accessories are provided by a content provider. Images may differ slightly from the original and are for illustrative purposes. Compatibility guarantee for accessories can not be guaranteed. The scope of delivery corresponds to the item description (if necessary identical item) Please note the product and condition description.
| Antenna Qty: | 2 |
|---|---|
| Bus: | Smart Interface Card (SIC) |
| Connectivity Technology: | Wireless |
| Depth: | 13.79 cm |
| Designed For: | HPE MSR1003-8, MSR30-10, MSR30-10 DC, MSR30-11, MSR30-11E, MSR30-11F, MSR3012, MSR30-16, MSR30-16 POE, MSR30-20, MSR30-20 DC, MSR30-20 POE, MSR3024, MSR30-40, MSR30-40 DC, MSR30-40 POE, MSR3044, MSR30-60, MSR30-60 DC, MSR30-60 POE, MSR3064, MSR50-40, MSR5 |
| Device Type: | Wireless cellular modem |
| Form Factor: | Internal |
| Height: | 1.98 cm |
| Manufacturer: | HPE Aruba |
| Mobile Communication Protocol: | CDMA 2000 1X EV-DO Rev. A, LTE |
| Service Provider: | Verizon Wireless |
| Version: | original |
| Weight: | 150 g |
| Width: | 8 cm |
| GPSR - economic actor: | Hewlett-Packard GmbH, Deutschland, Herrenberger Str. 140, Böblingen, 71034, enterprise.kunden @ hpe.com |
|---|---|
| : | Hewlett-Packard GmbH, Deutschland, Herrenberger Str. 140, Böblingen, 71034, enterprise.kunden @ hpe.com |
| GPSR - EU responsible person: | Hewlett-Packard GmbH, Deutschland, Herrenberger Str. 140, Böblingen, 71034, enterprise.kunden @ hpe.com |
| Warnings: | Warnings Modems International.pdf |
| Safety instructions: | Safety instructions Modems International.pdf |
| Antenna Qty: | 2 |
|---|---|
| Bus: | Smart Interface Card (SIC) |
| Connectivity Technology: | Wireless |
| Depth: | 13.79 cm |
| Designed For: | HPE MSR1003-8, MSR30-10, MSR30-10 DC, MSR30-11, MSR30-11E, MSR30-11F, MSR3012, MSR30-16, MSR30-16 POE, MSR30-20, MSR30-20 DC, MSR30-20 POE, MSR3024, MSR30-40, MSR30-40 DC, MSR30-40 POE, MSR3044, MSR30-60, MSR30-60 DC, MSR30-60 POE, MSR3064, MSR50-40, MSR5 |
| Device Type: | Wireless cellular modem |
| Form Factor: | Internal |
| Height: | 1.98 cm |
| Manufacturer: | HPE Aruba |
| Mobile Communication Protocol: | CDMA 2000 1X EV-DO Rev. A, LTE |
| Service Provider: | Verizon Wireless |
| Version: | original |
| Weight: | 150 g |
| Width: | 8 cm |
| GPSR - economic actor: | Hewlett-Packard GmbH, Deutschland, Herrenberger Str. 140, Böblingen, 71034, enterprise.kunden @ hpe.com |
|---|---|
| : | Hewlett-Packard GmbH, Deutschland, Herrenberger Str. 140, Böblingen, 71034, enterprise.kunden @ hpe.com |
| GPSR - EU responsible person: | Hewlett-Packard GmbH, Deutschland, Herrenberger Str. 140, Böblingen, 71034, enterprise.kunden @ hpe.com |
Pascal Eggert is your contact person for: