Netgear MR5200-100EUS
NETGEAR Nighthawk M5 Mobile Router (MR5200) - Mobile hotspot - 5G LTE Advanced - 4 Gbps - GigE, 802.11ac, 802.11ax (Wi-Fi 6)
Product images and accessories are provided by a content provider. Images may differ slightly from the original and are for illustrative purposes. Compatibility guarantee for accessories can not be guaranteed. The scope of delivery corresponds to the item description (if necessary identical item) Please note the product and condition description.
| Built-in Devices: | 2.4" touch screen display |
|---|---|
| Compliant Standards: | IEEE 802.11b, IEEE 802.11a, IEEE 802.11g, IEEE 802.11n, IEEE 802.11ac, IEEE 802.11ax, Wi-Fi CERTIFIED 6 |
| Connectivity Technology: | Wireless |
| Data Link Protocol: | Ethernet, Fast Ethernet, Gigabit Ethernet, IEEE 802.11b, IEEE 802.11a, IEEE 802.11g, IEEE 802.11n, IEEE 802.11ac, 802.11ax |
| Depth: | 10.5 cm |
| Device Type: | Mobile hotspot |
| Features: | IPv6 support, beamforming technology, SU-MIMO technology, BSS Coloring |
| Form Factor: | External |
| Height: | 2.15 cm |
| Interfaces: | 1 x 1000Base-T - RJ-45 ¦ 1 x USB 3.1 Gen 2 |
| Line Coding Format: | 256 QAM, 1024 QAM |
| Localisation: | Europe |
| Manufacturer: | Netgear |
| Max Transfer Rate: | 4 Gbps |
| Mobile Communication Protocol: | LTE Advanced, 5G NR |
| Processor: | Qualcomm SDx55 |
| Version: | original |
| Weight: | 240 g |
| Width: | 10.5 cm |
| GPSR - economic actor: | Netgear, Deutschland, Konrad-Zuse-Platz 1, München, 81829, storede @ netgear.com |
|---|---|
| : | Netgear, Deutschland, Konrad-Zuse-Platz 1, München, 81829, storede @ netgear.com |
| GPSR - EU responsible person: | Netgear, Deutschland, Konrad-Zuse-Platz 1, München, 81829, storede @ netgear.com |
| Warnings: | Warnings Modems International.pdf |
| Safety instructions: | Safety instructions Modems International.pdf |
| Built-in Devices: | 2.4" touch screen display |
|---|---|
| Compliant Standards: | IEEE 802.11b, IEEE 802.11a, IEEE 802.11g, IEEE 802.11n, IEEE 802.11ac, IEEE 802.11ax, Wi-Fi CERTIFIED 6 |
| Connectivity Technology: | Wireless |
| Data Link Protocol: | Ethernet, Fast Ethernet, Gigabit Ethernet, IEEE 802.11b, IEEE 802.11a, IEEE 802.11g, IEEE 802.11n, IEEE 802.11ac, 802.11ax |
| Depth: | 10.5 cm |
| Device Type: | Mobile hotspot |
| Features: | IPv6 support, beamforming technology, SU-MIMO technology, BSS Coloring |
| Form Factor: | External |
| Height: | 2.15 cm |
| Interfaces: | 1 x 1000Base-T - RJ-45 ¦ 1 x USB 3.1 Gen 2 |
| Line Coding Format: | 256 QAM, 1024 QAM |
| Localisation: | Europe |
| Manufacturer: | Netgear |
| Max Transfer Rate: | 4 Gbps |
| Mobile Communication Protocol: | LTE Advanced, 5G NR |
| Processor: | Qualcomm SDx55 |
| Version: | original |
| Weight: | 240 g |
| Width: | 10.5 cm |
| GPSR - economic actor: | Netgear, Deutschland, Konrad-Zuse-Platz 1, München, 81829, storede @ netgear.com |
|---|---|
| : | Netgear, Deutschland, Konrad-Zuse-Platz 1, München, 81829, storede @ netgear.com |
| GPSR - EU responsible person: | Netgear, Deutschland, Konrad-Zuse-Platz 1, München, 81829, storede @ netgear.com |
Samin Delikhoun is your contact person for: