Product images and accessories are provided by a content provider. Images may differ slightly from the original and are for illustrative purposes. Compatibility guarantee for accessories can not be guaranteed. The scope of delivery corresponds to the item description (if necessary identical item) Please note the product and condition description.
| Compliant Standards: | VCCI, BSMI CNS 13438 Class A, EN55022, EN55024, AS/NZ 3548 Class A, MIC, UL 60950-1, EN 60950-1, FCC Part 15 A, CSA C22.2 No. 60950-1 |
|---|---|
| Depth: | 26.8 cm |
| Designed For: | HPE BLc3000 Enclosure ¦ HPE BLc3000 Single-Phase Enclosure ¦ HPE BLc7000 Enclosure ¦ HPE BLc7000 Enclosure Model X ¦ HPE BLc7000 Single-Phase Enclosure ¦ HPE BLc7000 Three-Phase Enclosure ¦ HPE Integrity Superdome 2 CB900s i6 ¦ HPE ProLiant c3000 |
| Device Type: | Switch - 16 ports |
| Enclosure Type: | Plug-in module |
| Features: | Auto-negotiation, manageable |
| Height: | 2.8 cm |
| Humidity Range Operating: | 5 - 95% (non-condensing) |
| Interfaces: | 16 x 10Gb Ethernet - SFP+ ¦ 1 x USB management |
| Manufacturer: | HPE Aruba |
| Max Operating Temperature: | 35 °C |
| Max Storage Temperature: | 70 °C |
| Min Operating Temperature: | 10 °C |
| Min Storage Temperature: | -40 °C |
| Performance: | Bandwidth: 320 Gbps |
| Ports: | 16 x 10 Gigabit SFP+ |
| Status Indicators: | Port status, link/activity |
| Subtype: | 10 Gigabit Ethernet |
| Version: | original |
| Weight: | 1.6 kg |
| Width: | 19.3 cm |
| GPSR - economic actor: | Hewlett-Packard GmbH, Deutschland, Herrenberger Str. 140, Böblingen, 71034, enterprise.kunden @ hpe.com |
|---|---|
| GPSR - product manufacturer: | Hewlett-Packard GmbH, Deutschland, Herrenberger Str. 140, Böblingen, 71034, enterprise.kunden @ hpe.com |
| GPSR - EU responsible person: | Hewlett-Packard GmbH, Deutschland, Herrenberger Str. 140, Böblingen, 71034, enterprise.kunden @ hpe.com |
| Warnings: | Warnings Modules International.pdf |
| Safety instructions: | Safety instructions Modules International.pdf |
| Compliant Standards: | VCCI, BSMI CNS 13438 Class A, EN55022, EN55024, AS/NZ 3548 Class A, MIC, UL 60950-1, EN 60950-1, FCC Part 15 A, CSA C22.2 No. 60950-1 |
|---|---|
| Depth: | 26.8 cm |
| Designed For: | HPE BLc3000 Enclosure ¦ HPE BLc3000 Single-Phase Enclosure ¦ HPE BLc7000 Enclosure ¦ HPE BLc7000 Enclosure Model X ¦ HPE BLc7000 Single-Phase Enclosure ¦ HPE BLc7000 Three-Phase Enclosure ¦ HPE Integrity Superdome 2 CB900s i6 ¦ HPE ProLiant c3000 |
| Device Type: | Switch - 16 ports |
| Enclosure Type: | Plug-in module |
| Features: | Auto-negotiation, manageable |
| Height: | 2.8 cm |
| Humidity Range Operating: | 5 - 95% (non-condensing) |
| Interfaces: | 16 x 10Gb Ethernet - SFP+ ¦ 1 x USB management |
| Manufacturer: | HPE Aruba |
| Max Operating Temperature: | 35 °C |
| Max Storage Temperature: | 70 °C |
| Min Operating Temperature: | 10 °C |
| Min Storage Temperature: | -40 °C |
| Performance: | Bandwidth: 320 Gbps |
| Ports: | 16 x 10 Gigabit SFP+ |
| Status Indicators: | Port status, link/activity |
| Subtype: | 10 Gigabit Ethernet |
| Version: | original |
| Weight: | 1.6 kg |
| Width: | 19.3 cm |
| GPSR - economic actor: | Hewlett-Packard GmbH, Deutschland, Herrenberger Str. 140, Böblingen, 71034, enterprise.kunden @ hpe.com |
|---|---|
| GPSR - product manufacturer: | Hewlett-Packard GmbH, Deutschland, Herrenberger Str. 140, Böblingen, 71034, enterprise.kunden @ hpe.com |
| GPSR - EU responsible person: | Hewlett-Packard GmbH, Deutschland, Herrenberger Str. 140, Böblingen, 71034, enterprise.kunden @ hpe.com |
Nico Steinbach is your contact person for: