Product images and accessories are provided by a content provider. Images may differ slightly from the original and are for illustrative purposes. Compatibility guarantee for accessories can not be guaranteed. The scope of delivery corresponds to the item description (if necessary identical item) Please note the product and condition description.
| Compliant Standards: | ETSI, CISPR 22 Class A, BSMI CNS 13438 Class A, CISPR 24, EN 61000-3-2, EN 61000-3-3, EN55024, EN55022 Class A, EN50082-1, EN 61000-6-1, EMC, ICES-003 Class A, UL 60950-1, IEC 60950-1, EN 60950-1, FCC Part 15 A, NEBS, AS/NZS 60950, GR-1089-CORE, VCCI Clas |
|---|---|
| Connectivity Technology: | Wired |
| Depth: | 55.5 cm |
| Designed For: | Cisco Nexus 7700 18-Slot Switch 220 Gbps/Slot Fabric Module, 7700 Switches 10-Slot Chassis, 7700 Switches 10-Slot Switch 220 Gbps/Slot Fabric Module |
| Device Type: | Control processor |
| Features: | Spanning Tree Protocol (STP) support |
| Flash Memory: | 24 GB |
| Form Factor: | Plug-in module |
| Height: | 5.18 cm |
| Humidity Range Operating: | 5 - 90% (non-condensing) |
| Interfaces: | 1 x 1000Base-T (management) - RJ-45 ¦ 1 x serial - RJ-45 ¦ 2 x USB |
| Manufacturer: | Cisco Meraki |
| Max Operating Temperature: | 40 °C |
| Min Operating Temperature: | 0 °C |
| Power Consumption Operational: | 265 Watt |
| Processors Installed: | 2 x Intel Xeon 2.13 GHz |
| RAM: | 32 GB DDR3 SDRAM |
| Remote Management Protocol: | SNMP, CLI |
| Routing Protocol: | IGMP |
| Status Indicators: | Power, active, standby, status, link/activity, USB |
| Version: | original |
| Weight: | 3.86 kg |
| Width: | 20.17 cm |
| GPSR - economic actor: | Cisco Systems GmbH, Deutschland, Parkring 20, Garching, 85748, info-center @ cisco.com |
|---|---|
| GPSR - product manufacturer: | Cisco Systems GmbH, Deutschland, Parkring 20, Garching, 85748, info-center @ cisco.com |
| GPSR - EU responsible person: | Cisco Systems GmbH, Deutschland, Parkring 20, Garching, 85748, info-center @ cisco.com |
| Warnings: | Warnings Modules International.pdf |
| Safety instructions: | Safety instructions Modules International.pdf |
| Compliant Standards: | ETSI, CISPR 22 Class A, BSMI CNS 13438 Class A, CISPR 24, EN 61000-3-2, EN 61000-3-3, EN55024, EN55022 Class A, EN50082-1, EN 61000-6-1, EMC, ICES-003 Class A, UL 60950-1, IEC 60950-1, EN 60950-1, FCC Part 15 A, NEBS, AS/NZS 60950, GR-1089-CORE, VCCI Clas |
|---|---|
| Connectivity Technology: | Wired |
| Depth: | 55.5 cm |
| Designed For: | Cisco Nexus 7700 18-Slot Switch 220 Gbps/Slot Fabric Module, 7700 Switches 10-Slot Chassis, 7700 Switches 10-Slot Switch 220 Gbps/Slot Fabric Module |
| Device Type: | Control processor |
| Features: | Spanning Tree Protocol (STP) support |
| Flash Memory: | 24 GB |
| Form Factor: | Plug-in module |
| Height: | 5.18 cm |
| Humidity Range Operating: | 5 - 90% (non-condensing) |
| Interfaces: | 1 x 1000Base-T (management) - RJ-45 ¦ 1 x serial - RJ-45 ¦ 2 x USB |
| Manufacturer: | Cisco Meraki |
| Max Operating Temperature: | 40 °C |
| Min Operating Temperature: | 0 °C |
| Power Consumption Operational: | 265 Watt |
| Processors Installed: | 2 x Intel Xeon 2.13 GHz |
| RAM: | 32 GB DDR3 SDRAM |
| Remote Management Protocol: | SNMP, CLI |
| Routing Protocol: | IGMP |
| Status Indicators: | Power, active, standby, status, link/activity, USB |
| Version: | original |
| Weight: | 3.86 kg |
| Width: | 20.17 cm |
| GPSR - economic actor: | Cisco Systems GmbH, Deutschland, Parkring 20, Garching, 85748, info-center @ cisco.com |
|---|---|
| GPSR - product manufacturer: | Cisco Systems GmbH, Deutschland, Parkring 20, Garching, 85748, info-center @ cisco.com |
| GPSR - EU responsible person: | Cisco Systems GmbH, Deutschland, Parkring 20, Garching, 85748, info-center @ cisco.com |
Florian Vopel is your contact person for: