Product images and accessories are provided by a content provider. Images may differ slightly from the original and are for illustrative purposes. Compatibility guarantee for accessories can not be guaranteed. The scope of delivery corresponds to the item description (if necessary identical item) Please note the product and condition description.
| Compliant Standards: | ETSI, CISPR 22 Class A, BSMI CNS 13438 Class A, CISPR 24, EN 61000-3-2, EN 61000-3-3, EN55024, EN50082-1, EN 61000-6-1, EMC, ICES-003 Class A, UL 60950-1, IEC 60950-1, EN 60950-1, FCC Part 15 A, NEBS, AS/NZS 60950, GR-1089-CORE, VCCI Class A, KN22, GR-63- |
|---|---|
| Connectivity Technology: | Wired |
| Depth: | 55.5 cm |
| Designed For: | Cisco Nexus 7700 18 Slot Chassis, 7700 2 Slot Chassis, 7700 6 Slot Chassis, 7700 Switches 10-Slot Chassis, 7702, 7710, 7710 Bundle |
| Device Type: | Control processor |
| Features: | Quality of Service (QoS), SNMP support, OpenFlow support, Virtual Output Queue (VOQ), Embedded Event Manager (EEM), OBFL |
| Flash Memory: | 4 GB |
| Form Factor: | Plug-in module |
| Hard Drive: | SSD 240 GB |
| Height: | 5.18 cm |
| Humidity Range Operating: | 5 - 90% (non-condensing) |
| Interfaces: | 1 x 1000Base-T (management) - RJ-45 ¦ 1 x console - RJ-45 ¦ 2 x USB |
| Manufacturer: | Cisco Meraki |
| Max Operating Temperature: | 40 °C |
| Min Operating Temperature: | 0 °C |
| OS Provided: | Cisco NX-OS 8.3 |
| Power Consumption Operational: | 150 Watt |
| Processors Installed: | Intel 2 GHz |
| RAM: | 64 GB DDR4 SDRAM |
| Remote Management Protocol: | SNMP |
| Software Included: | Command Line Interface (CLI) |
| Status Indicators: | Power, status |
| Version: | original |
| Weight: | 3.5 kg |
| Width: | 20.17 cm |
| GPSR - economic actor: | Cisco Systems GmbH, Deutschland, Parkring 20, Garching, 85748, info-center @ cisco.com |
|---|---|
| GPSR - product manufacturer: | Cisco Systems GmbH, Deutschland, Parkring 20, Garching, 85748, info-center @ cisco.com |
| GPSR - EU responsible person: | Cisco Systems GmbH, Deutschland, Parkring 20, Garching, 85748, info-center @ cisco.com |
| Warnings: | Warnings Modules International.pdf |
| Safety instructions: | Safety instructions Modules International.pdf |
| Compliant Standards: | ETSI, CISPR 22 Class A, BSMI CNS 13438 Class A, CISPR 24, EN 61000-3-2, EN 61000-3-3, EN55024, EN50082-1, EN 61000-6-1, EMC, ICES-003 Class A, UL 60950-1, IEC 60950-1, EN 60950-1, FCC Part 15 A, NEBS, AS/NZS 60950, GR-1089-CORE, VCCI Class A, KN22, GR-63- |
|---|---|
| Connectivity Technology: | Wired |
| Depth: | 55.5 cm |
| Designed For: | Cisco Nexus 7700 18 Slot Chassis, 7700 2 Slot Chassis, 7700 6 Slot Chassis, 7700 Switches 10-Slot Chassis, 7702, 7710, 7710 Bundle |
| Device Type: | Control processor |
| Features: | Quality of Service (QoS), SNMP support, OpenFlow support, Virtual Output Queue (VOQ), Embedded Event Manager (EEM), OBFL |
| Flash Memory: | 4 GB |
| Form Factor: | Plug-in module |
| Hard Drive: | SSD 240 GB |
| Height: | 5.18 cm |
| Humidity Range Operating: | 5 - 90% (non-condensing) |
| Interfaces: | 1 x 1000Base-T (management) - RJ-45 ¦ 1 x console - RJ-45 ¦ 2 x USB |
| Manufacturer: | Cisco Meraki |
| Max Operating Temperature: | 40 °C |
| Min Operating Temperature: | 0 °C |
| OS Provided: | Cisco NX-OS 8.3 |
| Power Consumption Operational: | 150 Watt |
| Processors Installed: | Intel 2 GHz |
| RAM: | 64 GB DDR4 SDRAM |
| Remote Management Protocol: | SNMP |
| Software Included: | Command Line Interface (CLI) |
| Status Indicators: | Power, status |
| Version: | original |
| Weight: | 3.5 kg |
| Width: | 20.17 cm |
| GPSR - economic actor: | Cisco Systems GmbH, Deutschland, Parkring 20, Garching, 85748, info-center @ cisco.com |
|---|---|
| GPSR - product manufacturer: | Cisco Systems GmbH, Deutschland, Parkring 20, Garching, 85748, info-center @ cisco.com |
| GPSR - EU responsible person: | Cisco Systems GmbH, Deutschland, Parkring 20, Garching, 85748, info-center @ cisco.com |
Luca-Eric Junghans is your contact person for: