Product images and accessories are provided by a content provider. Images may differ slightly from the original and are for illustrative purposes. Compatibility guarantee for accessories can not be guaranteed. The scope of delivery corresponds to the item description (if necessary identical item) Please note the product and condition description.
| Compatible Slots: | 1 x Expansion Slot |
|---|---|
| Compliant Standards: | CISPR 22 Class A, CISPR 24, EN 61000-3-2, NOM, VCCI-I, EN 61000-3-3, EN55024, EN55022 Class A, EN50082-1, EN 61000-6-1, AS/NZS 60950-1, AS/NZ 3548 Class A, EMC, FCC CFR47 Part 15, UL 60950-1, IEC 60950-1, EN 60950-1, CSA C22.2 No. 60950-1-03, EN 300 386 |
| Connectivity Technology: | Wired |
| Data Link Protocol: | Gigabit Ethernet |
| Depth: | 19.1 cm |
| Designed For: | Cisco 2911, 2911 Secure WAAS Bundle, 2911 Security Bundle, 2911 SRE Bundle, 2911 UCSE Bundle, 2911 Voice Bundle, 2911 Voice Security and CUBE Bundle, 2911 Voice Security Bundle, 2911 WAAS Bundle, 2921, 2921 Secure WAAS Bundle, 2921 Security Bundle, 2921 S |
| Device Type: | Control processor |
| Expansion Bays: | 1 (total) / 0 (free) x internal |
| Flash Memory: | 2 GB |
| Form Factor: | Plug-in module |
| Hard Drive: | HDD 500 GB x 1 |
| Height: | 4 cm |
| Humidity Range Operating: | 10 - 85% |
| Interfaces: | 1 x 1000Base-T - RJ-45 ¦ 1 x USB 2.0 |
| Manufacturer: | Cisco Meraki |
| Max Operating Temperature: | 40 °C |
| Min Operating Temperature: | 0 °C |
| Power Consumption Operational: | 50 Watt |
| Processors Installed: | 1 x Intel Core 2 Duo 1.86 GHz |
| RAM: | 2 GB SDRAM |
| Status Indicators: | Link OK, HDD activity, status of modules, link/activity |
| Version: | original |
| Weight: | 1.1 kg |
| Width: | 18.9 cm |
| GPSR - economic actor: | Cisco Systems GmbH, Deutschland, Parkring 20, Garching, 85748, info-center @ cisco.com |
|---|---|
| GPSR - product manufacturer: | Cisco Systems GmbH, Deutschland, Parkring 20, Garching, 85748, info-center @ cisco.com |
| GPSR - EU responsible person: | Cisco Systems GmbH, Deutschland, Parkring 20, Garching, 85748, info-center @ cisco.com |
| Warnings: | Warnings Modules International.pdf |
| Safety instructions: | Safety instructions Modules International.pdf |
| Compatible Slots: | 1 x Expansion Slot |
|---|---|
| Compliant Standards: | CISPR 22 Class A, CISPR 24, EN 61000-3-2, NOM, VCCI-I, EN 61000-3-3, EN55024, EN55022 Class A, EN50082-1, EN 61000-6-1, AS/NZS 60950-1, AS/NZ 3548 Class A, EMC, FCC CFR47 Part 15, UL 60950-1, IEC 60950-1, EN 60950-1, CSA C22.2 No. 60950-1-03, EN 300 386 |
| Connectivity Technology: | Wired |
| Data Link Protocol: | Gigabit Ethernet |
| Depth: | 19.1 cm |
| Designed For: | Cisco 2911, 2911 Secure WAAS Bundle, 2911 Security Bundle, 2911 SRE Bundle, 2911 UCSE Bundle, 2911 Voice Bundle, 2911 Voice Security and CUBE Bundle, 2911 Voice Security Bundle, 2911 WAAS Bundle, 2921, 2921 Secure WAAS Bundle, 2921 Security Bundle, 2921 S |
| Device Type: | Control processor |
| Expansion Bays: | 1 (total) / 0 (free) x internal |
| Flash Memory: | 2 GB |
| Form Factor: | Plug-in module |
| Hard Drive: | HDD 500 GB x 1 |
| Height: | 4 cm |
| Humidity Range Operating: | 10 - 85% |
| Interfaces: | 1 x 1000Base-T - RJ-45 ¦ 1 x USB 2.0 |
| Manufacturer: | Cisco Meraki |
| Max Operating Temperature: | 40 °C |
| Min Operating Temperature: | 0 °C |
| Power Consumption Operational: | 50 Watt |
| Processors Installed: | 1 x Intel Core 2 Duo 1.86 GHz |
| RAM: | 2 GB SDRAM |
| Status Indicators: | Link OK, HDD activity, status of modules, link/activity |
| Version: | original |
| Weight: | 1.1 kg |
| Width: | 18.9 cm |
| GPSR - economic actor: | Cisco Systems GmbH, Deutschland, Parkring 20, Garching, 85748, info-center @ cisco.com |
|---|---|
| GPSR - product manufacturer: | Cisco Systems GmbH, Deutschland, Parkring 20, Garching, 85748, info-center @ cisco.com |
| GPSR - EU responsible person: | Cisco Systems GmbH, Deutschland, Parkring 20, Garching, 85748, info-center @ cisco.com |
Sven Lembke is your contact person for: