Product images and accessories are provided by a content provider. Images may differ slightly from the original and are for illustrative purposes. Compatibility guarantee for accessories can not be guaranteed. The scope of delivery corresponds to the item description (if necessary identical item) Please note the product and condition description.
| Connectivity Technology: | Wired |
|---|---|
| Data Link Protocol: | Gigabit Ethernet, 10 Gigabit Ethernet, 100 Gigabit Ethernet, 25 Gigabit Ethernet |
| Depth: | 29.9 cm |
| Designed For: | Cisco UCS 9508 Chassis |
| Device Type: | Expansion module |
| Features: | QoS, FCoE support, PFC |
| Form Factor: | Plug-in module |
| Height: | 4.2 cm |
| Humidity Range Operating: | 5 - 95% (non-condensing) |
| Interfaces: | 8 x 100Gb Ethernet - QSFP28 |
| Manufacturer: | Cisco Meraki |
| Max Operating Temperature: | 40 °C |
| Min Operating Temperature: | 0 °C |
| Performance: | Latency: < 1 µs ¦ Total chassis I/O bandwidth: 3.2 Tbps |
| Ports: | 100 Gigabit QSFP28 x 8 |
| Status Indicators: | Port status, status, fan |
| Version: | original |
| Voltage Required: | DC 54 V |
| Weight: | 3.82 kg |
| Width: | 37.9 cm |
| GPSR - economic actor: | Cisco Systems GmbH, Deutschland, Parkring 20, Garching, 85748, info-center @ cisco.com |
|---|---|
| GPSR - product manufacturer: | Cisco Systems GmbH, Deutschland, Parkring 20, Garching, 85748, info-center @ cisco.com |
| GPSR - EU responsible person: | Cisco Systems GmbH, Deutschland, Parkring 20, Garching, 85748, info-center @ cisco.com |
| Warnings: | Warnings Modules International.pdf |
| Safety instructions: | Safety instructions Modules International.pdf |
| Connectivity Technology: | Wired |
|---|---|
| Data Link Protocol: | Gigabit Ethernet, 10 Gigabit Ethernet, 100 Gigabit Ethernet, 25 Gigabit Ethernet |
| Depth: | 29.9 cm |
| Designed For: | Cisco UCS 9508 Chassis |
| Device Type: | Expansion module |
| Features: | QoS, FCoE support, PFC |
| Form Factor: | Plug-in module |
| Height: | 4.2 cm |
| Humidity Range Operating: | 5 - 95% (non-condensing) |
| Interfaces: | 8 x 100Gb Ethernet - QSFP28 |
| Manufacturer: | Cisco Meraki |
| Max Operating Temperature: | 40 °C |
| Min Operating Temperature: | 0 °C |
| Performance: | Latency: < 1 µs ¦ Total chassis I/O bandwidth: 3.2 Tbps |
| Ports: | 100 Gigabit QSFP28 x 8 |
| Status Indicators: | Port status, status, fan |
| Version: | original |
| Voltage Required: | DC 54 V |
| Weight: | 3.82 kg |
| Width: | 37.9 cm |
| GPSR - economic actor: | Cisco Systems GmbH, Deutschland, Parkring 20, Garching, 85748, info-center @ cisco.com |
|---|---|
| GPSR - product manufacturer: | Cisco Systems GmbH, Deutschland, Parkring 20, Garching, 85748, info-center @ cisco.com |
| GPSR - EU responsible person: | Cisco Systems GmbH, Deutschland, Parkring 20, Garching, 85748, info-center @ cisco.com |
Jürgen Mattikau is your contact person for: