Product images and accessories are provided by a content provider. Images may differ slightly from the original and are for illustrative purposes. Compatibility guarantee for accessories can not be guaranteed. The scope of delivery corresponds to the item description (if necessary identical item) Please note the product and condition description.
| Average Latency: | 2.99 ms |
|---|---|
| Buffer Size: | 8 MB |
| Capacity: | 36.7 GB |
| Compatible Bay: | 3.5" x 1/3H |
| Connector: | 68 pin HD D-Sub |
| Depth: | 14.6 cm |
| Device Type: | Hard drive - internal |
| Drive Transfer Rate: | 320 MBps (external) |
| Features: | Cable Patterned Suspension (CAPS), Ball-Bearing Technology (BB) motor, giant magnetoresistive (GMR) head technology |
| Form Factor: | 3.5" x 1/3H |
| Height: | 2.5 cm |
| Humidity Range Operating: | 5 - 95% |
| Interface: | Ultra320 SCSI |
| Interfaces: | 1 x Ultra320 SCSI - 68 pin HD D-Sub (HD-68) |
| Internal Data Rate: | 107.9 MBps |
| MTBF: | 1,200,000 hours |
| Manufacturer: | Fujitsu |
| Max Altitude Operating: | 3 km |
| Max Operating Temperature: | 55 °C |
| Min Operating Temperature: | 5 °C |
| Non-Recoverable Errors: | 1 per 10^15 |
| SCSI Signalling Type: | Low Voltage Differential (LVD) |
| Seek Errors: | 10 per 10^8 |
| Seek Time: | 4.5 ms (average) / 10 ms (max) |
| Shock Tolerance: | 65 g @ 2ms half-sine pulse (operating) / 200 g @ 2ms half-sine pulse (non-operating) |
| Sound Emission: | 34 dB |
| Spindle Speed: | 10000 rpm |
| Start / Stop Cycles: | 20,000 |
| Track-to-Track Seek Time: | 0.3 ms |
| Version: | original |
| Vibration Tolerance: | 1 g @ 20-300 Hz (operating) / 5 g @ 20-300 Hz (non-operating) |
| Weight: | 0.8 kg |
| Width: | 10.2 cm |
| GPSR - economic actor: | Fujitsu, Deutschland, Mies-van-der-Rohe-Straße 8, München, 80807, cic @ fujitsu.com |
|---|---|
| GPSR - product manufacturer: | Fujitsu, Deutschland, Mies-van-der-Rohe-Straße 8, München, 80807, cic @ fujitsu.com |
| GPSR - EU responsible person: | Fujitsu, Deutschland, Mies-van-der-Rohe-Straße 8, München, 80807, cic @ fujitsu.com |
| Warnings: | Warnings Modules International.pdf |
| Safety instructions: | Safety instructions Modules International.pdf |
| Average Latency: | 2.99 ms |
|---|---|
| Buffer Size: | 8 MB |
| Capacity: | 36.7 GB |
| Compatible Bay: | 3.5" x 1/3H |
| Connector: | 68 pin HD D-Sub |
| Depth: | 14.6 cm |
| Device Type: | Hard drive - internal |
| Drive Transfer Rate: | 320 MBps (external) |
| Features: | Cable Patterned Suspension (CAPS), Ball-Bearing Technology (BB) motor, giant magnetoresistive (GMR) head technology |
| Form Factor: | 3.5" x 1/3H |
| Height: | 2.5 cm |
| Humidity Range Operating: | 5 - 95% |
| Interface: | Ultra320 SCSI |
| Interfaces: | 1 x Ultra320 SCSI - 68 pin HD D-Sub (HD-68) |
| Internal Data Rate: | 107.9 MBps |
| MTBF: | 1,200,000 hours |
| Manufacturer: | Fujitsu |
| Max Altitude Operating: | 3 km |
| Max Operating Temperature: | 55 °C |
| Min Operating Temperature: | 5 °C |
| Non-Recoverable Errors: | 1 per 10^15 |
| SCSI Signalling Type: | Low Voltage Differential (LVD) |
| Seek Errors: | 10 per 10^8 |
| Seek Time: | 4.5 ms (average) / 10 ms (max) |
| Shock Tolerance: | 65 g @ 2ms half-sine pulse (operating) / 200 g @ 2ms half-sine pulse (non-operating) |
| Sound Emission: | 34 dB |
| Spindle Speed: | 10000 rpm |
| Start / Stop Cycles: | 20,000 |
| Track-to-Track Seek Time: | 0.3 ms |
| Version: | original |
| Vibration Tolerance: | 1 g @ 20-300 Hz (operating) / 5 g @ 20-300 Hz (non-operating) |
| Weight: | 0.8 kg |
| Width: | 10.2 cm |
| GPSR - economic actor: | Fujitsu, Deutschland, Mies-van-der-Rohe-Straße 8, München, 80807, cic @ fujitsu.com |
|---|---|
| GPSR - product manufacturer: | Fujitsu, Deutschland, Mies-van-der-Rohe-Straße 8, München, 80807, cic @ fujitsu.com |
| GPSR - EU responsible person: | Fujitsu, Deutschland, Mies-van-der-Rohe-Straße 8, München, 80807, cic @ fujitsu.com |
Samin Delikhoun is your contact person for: