Product images and accessories are provided by a content provider. Images may differ slightly from the original and are for illustrative purposes. Compatibility guarantee for accessories can not be guaranteed. The scope of delivery corresponds to the item description (if necessary identical item) Please note the product and condition description.
| BIOS Features: | Power failure recovery (AC loss resume), UEFI BIOS, IPMI 2.0 support |
|---|---|
| BIOS Type: | AMI |
| Bus Clock: | 2666 MHz, 2933 MHz, 3200 MHz |
| Cables Included: | 2 x Serial ATA cable |
| Chipset Type: | Intel C621A |
| Compatible Processors: | Xeon (Maximum TDP 185 Watt) |
| Depth: | 25.4 cm |
| Designed For: | Supermicro SCLA25TQC R609LP |
| Expansion Slots: | 2 x CPU ¦ 8 x DIMM 288-pin (1.2 V) ¦ 4 x PCIe 4.0 x16 |
| Graphics Controller: | ASPEED AST2600 |
| Hardware Features: | WatchDog Timer |
| Hardware Monitoring: | System voltage, CPU core voltage |
| Included Accessories: | I/O back plate |
| Interfaces: | 2 x LAN (Gigabit Ethernet) ¦ 1 x VGA ¦ 2 x USB 3.2 Gen 1 |
| Internal Interfaces: | 1 x USB 3.2 Gen 1 - Type A ¦ 2 x USB 3.2 Gen 1 - header ¦ 1 x serial - header |
| Manufacturer: | Supermicro |
| Max Processors Qty: | 2 |
| Max Size: | 2 TB |
| Network Controller: | Intel I210 |
| Network Interfaces: | 2 x Gigabit Ethernet |
| Package Type: | Retail |
| Power Connectors: | 24-pin main power connector, 2 x 8-pin ATX12V connectors |
| Processor Socket: | LGA4189 Socket |
| Product Type: | Motherboard - ATX |
| Registered or Buffered: | Registered, Load-Reduced, 3DS Load-Reduced |
| Software Included: | SuperDoctor 5 |
| Storage Interfaces: | SATA-600 - 12 devices - RAID 0 / RAID 1 / RAID 10 / RAID 5 ¦ PCIe 4.0 -connectors: 2 x M.2 |
| Supported RAM Integrity Check: | ECC |
| Technology: | DDR4 |
| Version: | original |
| Width: | 31.06 cm |
| GPSR - economic actor: | Super Micro , Niederlande, Het Sterrenbeeld 28, s-Hertogenbosch, 5215 ML, Sales_Europe @ supermicro.com |
|---|---|
| GPSR - product manufacturer: | Super Micro , Niederlande, Het Sterrenbeeld 28, s-Hertogenbosch, 5215 ML, Sales_Europe @ supermicro.com |
| GPSR - EU responsible person: | Super Micro , Niederlande, Het Sterrenbeeld 28, s-Hertogenbosch, 5215 ML, Sales_Europe @ supermicro.com |
| Warnings: | Warnings Modules International.pdf |
| Safety instructions: | Safety instructions Modules International.pdf |
| BIOS Features: | Power failure recovery (AC loss resume), UEFI BIOS, IPMI 2.0 support |
|---|---|
| BIOS Type: | AMI |
| Bus Clock: | 2666 MHz, 2933 MHz, 3200 MHz |
| Cables Included: | 2 x Serial ATA cable |
| Chipset Type: | Intel C621A |
| Compatible Processors: | Xeon (Maximum TDP 185 Watt) |
| Depth: | 25.4 cm |
| Designed For: | Supermicro SCLA25TQC R609LP |
| Expansion Slots: | 2 x CPU ¦ 8 x DIMM 288-pin (1.2 V) ¦ 4 x PCIe 4.0 x16 |
| Graphics Controller: | ASPEED AST2600 |
| Hardware Features: | WatchDog Timer |
| Hardware Monitoring: | System voltage, CPU core voltage |
| Included Accessories: | I/O back plate |
| Interfaces: | 2 x LAN (Gigabit Ethernet) ¦ 1 x VGA ¦ 2 x USB 3.2 Gen 1 |
| Internal Interfaces: | 1 x USB 3.2 Gen 1 - Type A ¦ 2 x USB 3.2 Gen 1 - header ¦ 1 x serial - header |
| Manufacturer: | Supermicro |
| Max Processors Qty: | 2 |
| Max Size: | 2 TB |
| Network Controller: | Intel I210 |
| Network Interfaces: | 2 x Gigabit Ethernet |
| Package Type: | Retail |
| Power Connectors: | 24-pin main power connector, 2 x 8-pin ATX12V connectors |
| Processor Socket: | LGA4189 Socket |
| Product Type: | Motherboard - ATX |
| Registered or Buffered: | Registered, Load-Reduced, 3DS Load-Reduced |
| Software Included: | SuperDoctor 5 |
| Storage Interfaces: | SATA-600 - 12 devices - RAID 0 / RAID 1 / RAID 10 / RAID 5 ¦ PCIe 4.0 -connectors: 2 x M.2 |
| Supported RAM Integrity Check: | ECC |
| Technology: | DDR4 |
| Version: | original |
| Width: | 31.06 cm |
| GPSR - economic actor: | Super Micro , Niederlande, Het Sterrenbeeld 28, s-Hertogenbosch, 5215 ML, Sales_Europe @ supermicro.com |
|---|---|
| GPSR - product manufacturer: | Super Micro , Niederlande, Het Sterrenbeeld 28, s-Hertogenbosch, 5215 ML, Sales_Europe @ supermicro.com |
| GPSR - EU responsible person: | Super Micro , Niederlande, Het Sterrenbeeld 28, s-Hertogenbosch, 5215 ML, Sales_Europe @ supermicro.com |
Carsten Schmidt is your contact person for: