Product images and accessories are provided by a content provider. Images may differ slightly from the original and are for illustrative purposes. Compatibility guarantee for accessories can not be guaranteed. The scope of delivery corresponds to the item description (if necessary identical item) Please note the product and condition description.
| 24x7 Operation: | Yes |
|---|---|
| Capacity: | 3.84 TB |
| Compatible Bay: | 2.5" |
| Compliant Standards: | FCC, EAC, BSMI, VCCI, KC, UKCA, RoHS, WEEE, ESD |
| Depth: | 100 mm |
| Device Type: | Solid state drive - internal |
| Features: | Power Loss Protection (PLP), End-to-end data protection |
| Form Factor: | 2.5" |
| Height: | 7 mm |
| Interface: | SATA 6Gb/s |
| Interfaces: | 1 x SATA 6 Gb/s |
| Internal Data Rate: | 530 MBps (read) / 500 MBps (write) |
| MTBF: | 1,500,000 hours |
| Manufacturer: | Synology |
| Max Operating Temperature: | 70 °C |
| Max Storage Temperature: | 85 °C |
| Maximum 4KB Random Read: | 98000 IOPS |
| Maximum 4KB Random Write: | 60000 IOPS |
| Min Operating Temperature: | 0 °C |
| Min Storage Temperature: | -40 °C |
| Non-Recoverable Errors: | 1 per 10^17 |
| Power Consumption: | 2.6 Watt (read) ¦ 3.4 Watt (write) ¦ 1.5 Watt (idle) |
| SSD Endurance: | 11460 TB |
| Version: | original |
| Width: | 69.85 mm |
| GPSR - economic actor: | Synology, Deutschland, Grafenberger Allee 295, Düsseldorf, 40237, privacy @ synology.com |
|---|---|
| GPSR - product manufacturer: | Synology, Deutschland, Grafenberger Allee 295, Düsseldorf, 40237, privacy @ synology.com |
| GPSR - EU responsible person: | Synology, Deutschland, Grafenberger Allee 295, Düsseldorf, 40237, privacy @ synology.com |
| Warnings: | Warnings Modules International.pdf |
| Safety instructions: | Safety instructions Modules International.pdf |
| 24x7 Operation: | Yes |
|---|---|
| Capacity: | 3.84 TB |
| Compatible Bay: | 2.5" |
| Compliant Standards: | FCC, EAC, BSMI, VCCI, KC, UKCA, RoHS, WEEE, ESD |
| Depth: | 100 mm |
| Device Type: | Solid state drive - internal |
| Features: | Power Loss Protection (PLP), End-to-end data protection |
| Form Factor: | 2.5" |
| Height: | 7 mm |
| Interface: | SATA 6Gb/s |
| Interfaces: | 1 x SATA 6 Gb/s |
| Internal Data Rate: | 530 MBps (read) / 500 MBps (write) |
| MTBF: | 1,500,000 hours |
| Manufacturer: | Synology |
| Max Operating Temperature: | 70 °C |
| Max Storage Temperature: | 85 °C |
| Maximum 4KB Random Read: | 98000 IOPS |
| Maximum 4KB Random Write: | 60000 IOPS |
| Min Operating Temperature: | 0 °C |
| Min Storage Temperature: | -40 °C |
| Non-Recoverable Errors: | 1 per 10^17 |
| Power Consumption: | 2.6 Watt (read) ¦ 3.4 Watt (write) ¦ 1.5 Watt (idle) |
| SSD Endurance: | 11460 TB |
| Version: | original |
| Width: | 69.85 mm |
| GPSR - economic actor: | Synology, Deutschland, Grafenberger Allee 295, Düsseldorf, 40237, privacy @ synology.com |
|---|---|
| GPSR - product manufacturer: | Synology, Deutschland, Grafenberger Allee 295, Düsseldorf, 40237, privacy @ synology.com |
| GPSR - EU responsible person: | Synology, Deutschland, Grafenberger Allee 295, Düsseldorf, 40237, privacy @ synology.com |
Samin Delikhoun is your contact person for: