Cisco CP-HS-W-532-USBA
Headset 532 Wired Dual + USBA Headset Adapter
Product images and accessories are provided by a content provider. Images may differ slightly from the original and are for illustrative purposes. Compatibility guarantee for accessories can not be guaranteed. The scope of delivery corresponds to the item description (if necessary identical item) Please note the product and condition description.
| Cable Details: | Headset cable |
|---|---|
| Connectivity Technology: | Wired |
| Connector Type: | Headset (RJ-9) |
| Frequency Response: | 150 - 6800 Hz |
| Headphones Form Factor: | On-ear |
| Impedance: | 90 Ohm |
| Included Accessories: | USB adapter |
| Manufacturer: | Cisco Meraki |
| Max Sound Pressure: | 118 dB |
| Microphone Operation Mode: | Uni-directional |
| Microphone Technology: | Electret condenser |
| Noise Cancelling: | Yes |
| Product Type: | Headset - wired |
| Recommended Use: | Phone |
| Sound Output Mode: | Stereo |
| Type: | Boom |
| Version: | original |
| GPSR - economic actor: | Cisco Systems GmbH, Deutschland, Parkring 20, Garching, 85748, info-center @ cisco.com |
|---|---|
| GPSR - product manufacturer: | Cisco Systems GmbH, Deutschland, Parkring 20, Garching, 85748, info-center @ cisco.com |
| GPSR - EU responsible person: | Cisco Systems GmbH, Deutschland, Parkring 20, Garching, 85748, info-center @ cisco.com |
| Warnings: | Warnings Accessoires International.pdf |
| Safety instructions: | Safety instructions Accessoires International.pdf |
| Cable Details: | Headset cable |
|---|---|
| Connectivity Technology: | Wired |
| Connector Type: | Headset (RJ-9) |
| Frequency Response: | 150 - 6800 Hz |
| Headphones Form Factor: | On-ear |
| Impedance: | 90 Ohm |
| Included Accessories: | USB adapter |
| Manufacturer: | Cisco Meraki |
| Max Sound Pressure: | 118 dB |
| Microphone Operation Mode: | Uni-directional |
| Microphone Technology: | Electret condenser |
| Noise Cancelling: | Yes |
| Product Type: | Headset - wired |
| Recommended Use: | Phone |
| Sound Output Mode: | Stereo |
| Type: | Boom |
| Version: | original |
| GPSR - economic actor: | Cisco Systems GmbH, Deutschland, Parkring 20, Garching, 85748, info-center @ cisco.com |
|---|---|
| GPSR - product manufacturer: | Cisco Systems GmbH, Deutschland, Parkring 20, Garching, 85748, info-center @ cisco.com |
| GPSR - EU responsible person: | Cisco Systems GmbH, Deutschland, Parkring 20, Garching, 85748, info-center @ cisco.com |
Jürgen Mattikau is your contact person for: