Product images and accessories are provided by a content provider. Images may differ slightly from the original and are for illustrative purposes. Compatibility guarantee for accessories can not be guaranteed. The scope of delivery corresponds to the item description (if necessary identical item) Please note the product and condition description.
| Cables Included: | 1 x console cable ¦ 1 x network cable |
|---|---|
| Compliant Standards: | IEEE 802.11q, FCC Class B certified, LVD 62368, RCM, VCCI |
| Connectivity Technology: | Wired |
| Data Link Protocol: | Ethernet, Fast Ethernet, Gigabit Ethernet |
| Device Type: | Router - 4-port switch (integrated) |
| Electric Current Required: | 1.5 A |
| Enclosure Type: | Desktop |
| Features: | MDI/MDI-X switch, DHCP client, IGMP proxy, IGMP snooping, bandwidth control, ARF |
| Height: | 3.8 cm |
| Humidity Range Operating: | 5 - 95% (non-condensing) |
| Interfaces: | WAN: 1 x 10Base-T/100Base-TX/1000Base-T - RJ-45 ¦ LAN: 4 x 10Base-T/100Base-TX/1000Base-T - RJ-45 ¦ Management: 1 x console - RJ-45 ¦ USB 3.0: 1 x 4 pin USB Type A |
| MTBF: | 1,230,157.85 hours |
| Manufacturer: | D-Link |
| Max Operating Temperature: | 40 °C |
| Min Operating Temperature: | 0 °C |
| Network / Transport Protocol: | DHCP |
| Power Consumption Operational: | 8.603 Watt |
| Power Device: | External power adapter |
| Remote Management Protocol: | CLI, HTTP |
| Routing Protocol: | OSPF, OSPFv3, RIP-1, RIP-2 |
| Status Indicators: | Status |
| Version: | original |
| Voltage Required: | DC 12 V |
| Width: | 12 cm |
| GPSR - economic actor: | D-Link, Deutschland, Schwalbacher Str. 74, Eschborn, 65760, dce-sales @ dlink.com |
|---|---|
| GPSR - product manufacturer: | D-Link, Deutschland, Schwalbacher Str. 74, Eschborn, 65760, dce-sales @ dlink.com |
| GPSR - EU responsible person: | D-Link, Deutschland, Schwalbacher Str. 74, Eschborn, 65760, dce-sales @ dlink.com |
| Warnings: | Warnings Routers International.pdf |
| Safety instructions: | Safety instructions Routers International.pdf |
| Cables Included: | 1 x console cable ¦ 1 x network cable |
|---|---|
| Compliant Standards: | IEEE 802.11q, FCC Class B certified, LVD 62368, RCM, VCCI |
| Connectivity Technology: | Wired |
| Data Link Protocol: | Ethernet, Fast Ethernet, Gigabit Ethernet |
| Device Type: | Router - 4-port switch (integrated) |
| Electric Current Required: | 1.5 A |
| Enclosure Type: | Desktop |
| Features: | MDI/MDI-X switch, DHCP client, IGMP proxy, IGMP snooping, bandwidth control, ARF |
| Height: | 3.8 cm |
| Humidity Range Operating: | 5 - 95% (non-condensing) |
| Interfaces: | WAN: 1 x 10Base-T/100Base-TX/1000Base-T - RJ-45 ¦ LAN: 4 x 10Base-T/100Base-TX/1000Base-T - RJ-45 ¦ Management: 1 x console - RJ-45 ¦ USB 3.0: 1 x 4 pin USB Type A |
| MTBF: | 1,230,157.85 hours |
| Manufacturer: | D-Link |
| Max Operating Temperature: | 40 °C |
| Min Operating Temperature: | 0 °C |
| Network / Transport Protocol: | DHCP |
| Power Consumption Operational: | 8.603 Watt |
| Power Device: | External power adapter |
| Remote Management Protocol: | CLI, HTTP |
| Routing Protocol: | OSPF, OSPFv3, RIP-1, RIP-2 |
| Status Indicators: | Status |
| Version: | original |
| Voltage Required: | DC 12 V |
| Width: | 12 cm |
| GPSR - economic actor: | D-Link, Deutschland, Schwalbacher Str. 74, Eschborn, 65760, dce-sales @ dlink.com |
|---|---|
| GPSR - product manufacturer: | D-Link, Deutschland, Schwalbacher Str. 74, Eschborn, 65760, dce-sales @ dlink.com |
| GPSR - EU responsible person: | D-Link, Deutschland, Schwalbacher Str. 74, Eschborn, 65760, dce-sales @ dlink.com |
Carsten Schmidt is your contact person for: