Product images and accessories are provided by a content provider. Images may differ slightly from the original and are for illustrative purposes. Compatibility guarantee for accessories can not be guaranteed. The scope of delivery corresponds to the item description (if necessary identical item) Please note the product and condition description.
| Antenna: | Internal |
|---|---|
| Compliant Standards: | FCC Part 15.247, RSS-210, IC, RoHS, ETSI 300 019 |
| Connectivity Technology: | Wireless |
| Data Link Protocol: | AirMax |
| Depth: | 16.4 cm |
| Device Type: | Radio access point |
| Features: | 2T2R MIMO technology |
| Flash Memory: | 8 MB |
| Form Factor: | External |
| Frequency Band: | 5 GHz |
| Gain Level: | 7.5 dBi |
| Height: | 7.2 cm |
| Humidity Range Operating: | 5 - 95% |
| Included Accessories: | PoE injector, pole mount |
| Interfaces: | 1 x 100Base-TX (PoE) - RJ-45 ¦ 1 x aerial - SMA |
| Manufacturer: | Ubiquiti |
| Max Operating Temperature: | 75 °C |
| Max Supported Qty: | 1 |
| Min Operating Temperature: | -30 °C |
| Power Device: | External power adapter |
| Processors Installed: | 1 x Atheros MIPS 24KC 400 MHz |
| RAM: | 64 MB SDRAM |
| Version: | original |
| Weight: | 900 g |
| Width: | 19.9 cm |
| GPSR - economic actor: | Ubiquiti International Holding B.V., Niederlande, Ekkersrijt 3102, Son En Breugel, 5692, support @ ubnt.com |
|---|---|
| : | Ubiquiti International Holding B.V., Niederlande, Ekkersrijt 3102, Son En Breugel, 5692, support @ ubnt.com |
| GPSR - EU responsible person: | Ubiquiti International Holding B.V., Niederlande, Ekkersrijt 3102, Son En Breugel, 5692, support @ ubnt.com |
| Warnings: | Warnings Accessoires International.pdf |
| Safety instructions: | Safety instructions Accessoires International.pdf |
| Antenna: | Internal |
|---|---|
| Compliant Standards: | FCC Part 15.247, RSS-210, IC, RoHS, ETSI 300 019 |
| Connectivity Technology: | Wireless |
| Data Link Protocol: | AirMax |
| Depth: | 16.4 cm |
| Device Type: | Radio access point |
| Features: | 2T2R MIMO technology |
| Flash Memory: | 8 MB |
| Form Factor: | External |
| Frequency Band: | 5 GHz |
| Gain Level: | 7.5 dBi |
| Height: | 7.2 cm |
| Humidity Range Operating: | 5 - 95% |
| Included Accessories: | PoE injector, pole mount |
| Interfaces: | 1 x 100Base-TX (PoE) - RJ-45 ¦ 1 x aerial - SMA |
| Manufacturer: | Ubiquiti |
| Max Operating Temperature: | 75 °C |
| Max Supported Qty: | 1 |
| Min Operating Temperature: | -30 °C |
| Power Device: | External power adapter |
| Processors Installed: | 1 x Atheros MIPS 24KC 400 MHz |
| RAM: | 64 MB SDRAM |
| Version: | original |
| Weight: | 900 g |
| Width: | 19.9 cm |
| GPSR - economic actor: | Ubiquiti International Holding B.V., Niederlande, Ekkersrijt 3102, Son En Breugel, 5692, support @ ubnt.com |
|---|---|
| : | Ubiquiti International Holding B.V., Niederlande, Ekkersrijt 3102, Son En Breugel, 5692, support @ ubnt.com |
| GPSR - EU responsible person: | Ubiquiti International Holding B.V., Niederlande, Ekkersrijt 3102, Son En Breugel, 5692, support @ ubnt.com |
Samin Delikhoun is your contact person for: