Product images and accessories are provided by a content provider. Images may differ slightly from the original and are for illustrative purposes. Compatibility guarantee for accessories can not be guaranteed. The scope of delivery corresponds to the item description (if necessary identical item) Please note the product and condition description.
| Antenna: | Internal |
|---|---|
| Antenna Qty: | 5 |
| Compliant Standards: | IC, FCC |
| Compliant Standards: | IEEE 802.1Q, IEEE 802.11b, IEEE 802.11a, IEEE 802.3af, IEEE 802.11g, IEEE 802.11i, IEEE 802.11n |
| Connectivity Technology: | Wireless |
| Data Link Protocol: | IEEE 802.11b, IEEE 802.11a, IEEE 802.11g, IEEE 802.11n |
| Data Transfer Rate: | 750 Mbps |
| Depth: | 20 cm |
| Device Type: | Radio access point |
| Encryption Algorithm: | AES, TKIP, WPA2, WPA-PSK, WEP |
| Features: | MIMO technology, wall mountable, ceiling mountable |
| Form Factor: | External |
| Frequency Band: | 5 GHz |
| Height: | 3.65 cm |
| Humidity Range Operating: | 5 - 80% |
| Included Accessories: | PoE injector |
| Interfaces: | 2 x 1000Base-T - RJ-45 |
| Manufacturer: | Ubiquiti |
| Max Operating Temperature: | 70 °C |
| Max Range Open Space: | 122 m |
| Min Operating Temperature: | -10 °C |
| Packaged Quantity: | 3 (specifications are for single item) |
| Power Consumption Operational: | 12 Watt |
| Power Over Ethernet (PoE) Supported: | PoE |
| Version: | original |
| Weight: | 298 g |
| Width: | 20 cm |
| GPSR - economic actor: | Ubiquiti International Holding B.V., Niederlande, Ekkersrijt 3102, Son En Breugel, 5692, support @ ubnt.com |
|---|---|
| : | Ubiquiti International Holding B.V., Niederlande, Ekkersrijt 3102, Son En Breugel, 5692, support @ ubnt.com |
| GPSR - EU responsible person: | Ubiquiti International Holding B.V., Niederlande, Ekkersrijt 3102, Son En Breugel, 5692, support @ ubnt.com |
| Warnings: | Warnings Accesspoints International.pdf |
| Safety instructions: | Safety instructions Accesspoints International.pdf |
| Antenna: | Internal |
|---|---|
| Antenna Qty: | 5 |
| Compliant Standards: | IC, FCC |
| Compliant Standards: | IEEE 802.1Q, IEEE 802.11b, IEEE 802.11a, IEEE 802.3af, IEEE 802.11g, IEEE 802.11i, IEEE 802.11n |
| Connectivity Technology: | Wireless |
| Data Link Protocol: | IEEE 802.11b, IEEE 802.11a, IEEE 802.11g, IEEE 802.11n |
| Data Transfer Rate: | 750 Mbps |
| Depth: | 20 cm |
| Device Type: | Radio access point |
| Encryption Algorithm: | AES, TKIP, WPA2, WPA-PSK, WEP |
| Features: | MIMO technology, wall mountable, ceiling mountable |
| Form Factor: | External |
| Frequency Band: | 5 GHz |
| Height: | 3.65 cm |
| Humidity Range Operating: | 5 - 80% |
| Included Accessories: | PoE injector |
| Interfaces: | 2 x 1000Base-T - RJ-45 |
| Manufacturer: | Ubiquiti |
| Max Operating Temperature: | 70 °C |
| Max Range Open Space: | 122 m |
| Min Operating Temperature: | -10 °C |
| Packaged Quantity: | 3 (specifications are for single item) |
| Power Consumption Operational: | 12 Watt |
| Power Over Ethernet (PoE) Supported: | PoE |
| Version: | original |
| Weight: | 298 g |
| Width: | 20 cm |
| GPSR - economic actor: | Ubiquiti International Holding B.V., Niederlande, Ekkersrijt 3102, Son En Breugel, 5692, support @ ubnt.com |
|---|---|
| : | Ubiquiti International Holding B.V., Niederlande, Ekkersrijt 3102, Son En Breugel, 5692, support @ ubnt.com |
| GPSR - EU responsible person: | Ubiquiti International Holding B.V., Niederlande, Ekkersrijt 3102, Son En Breugel, 5692, support @ ubnt.com |
Samin Delikhoun is your contact person for: