Product images and accessories are provided by a content provider. Images may differ slightly from the original and are for illustrative purposes. Compatibility guarantee for accessories can not be guaranteed. The scope of delivery corresponds to the item description (if necessary identical item) Please note the product and condition description.
| Capacity: | VLANs supported: 256 ¦ MAC addresses: 4000 |
|---|---|
| Compliant Standards: | FCC, IC |
| Depth: | 9.94 cm |
| Device Type: | Switch - 10 ports - Managed |
| Enclosure Type: | Desktop, wall-mountable, DIN rail mountable |
| Features: | Egress rate limit, flow control, Storm Control, multicast/broadcast rate limiting, port isolation, port mirroring, Jumbo Frames support, loop protection |
| Height: | 3.35 cm |
| Humidity Range Operating: | 10 - 90% (non-condensing) |
| Interfaces: | 8 x 2.5Gbit LAN RJ-45 ¦ 1 x 10Gbit LAN RJ-45 ¦ 1 x 10Gbit LAN SFP+ |
| Jumbo Frame Support: | Yes |
| Manufacturer: | Ubiquiti |
| Max Operating Temperature: | 45 °C |
| Min Operating Temperature: | -20 °C |
| Performance: | Non-blocking switching throughput: 30 ¦ Switching capacity: 60 Gbps ¦ Forwarding rate: 45 Mpps |
| Ports: | 8 x 2.5GBase-T + 1 x 10Gb Ethernet + 1 x 10Gb Ethernet SFP+ |
| Power Device: | External power adapter |
| Power Over Ethernet (PoE): | PoE++ |
| Power Provided: | 64 Watt |
| Routing Protocol: | STP, RSTP |
| Subtype: | 10 Gigabit Ethernet |
| Version: | original |
| Width: | 21.29 cm |
| GPSR - economic actor: | Ubiquiti International Holding B.V., Niederlande, Ekkersrijt 3102, Son En Breugel, 5692, support @ ubnt.com |
|---|---|
| : | Ubiquiti International Holding B.V., Niederlande, Ekkersrijt 3102, Son En Breugel, 5692, support @ ubnt.com |
| GPSR - EU responsible person: | Ubiquiti International Holding B.V., Niederlande, Ekkersrijt 3102, Son En Breugel, 5692, support @ ubnt.com |
| Warnings: | Warnings Switches International.pdf |
| Safety instructions: | Safety instructions Switches International.pdf |
| Capacity: | VLANs supported: 256 ¦ MAC addresses: 4000 |
|---|---|
| Compliant Standards: | FCC, IC |
| Depth: | 9.94 cm |
| Device Type: | Switch - 10 ports - Managed |
| Enclosure Type: | Desktop, wall-mountable, DIN rail mountable |
| Features: | Egress rate limit, flow control, Storm Control, multicast/broadcast rate limiting, port isolation, port mirroring, Jumbo Frames support, loop protection |
| Height: | 3.35 cm |
| Humidity Range Operating: | 10 - 90% (non-condensing) |
| Interfaces: | 8 x 2.5Gbit LAN RJ-45 ¦ 1 x 10Gbit LAN RJ-45 ¦ 1 x 10Gbit LAN SFP+ |
| Jumbo Frame Support: | Yes |
| Manufacturer: | Ubiquiti |
| Max Operating Temperature: | 45 °C |
| Min Operating Temperature: | -20 °C |
| Performance: | Non-blocking switching throughput: 30 ¦ Switching capacity: 60 Gbps ¦ Forwarding rate: 45 Mpps |
| Ports: | 8 x 2.5GBase-T + 1 x 10Gb Ethernet + 1 x 10Gb Ethernet SFP+ |
| Power Device: | External power adapter |
| Power Over Ethernet (PoE): | PoE++ |
| Power Provided: | 64 Watt |
| Routing Protocol: | STP, RSTP |
| Subtype: | 10 Gigabit Ethernet |
| Version: | original |
| Width: | 21.29 cm |
| GPSR - economic actor: | Ubiquiti International Holding B.V., Niederlande, Ekkersrijt 3102, Son En Breugel, 5692, support @ ubnt.com |
|---|---|
| : | Ubiquiti International Holding B.V., Niederlande, Ekkersrijt 3102, Son En Breugel, 5692, support @ ubnt.com |
| GPSR - EU responsible person: | Ubiquiti International Holding B.V., Niederlande, Ekkersrijt 3102, Son En Breugel, 5692, support @ ubnt.com |
Samin Delikhoun is your contact person for: