Product images and accessories are provided by a content provider. Images may differ slightly from the original and are for illustrative purposes. Compatibility guarantee for accessories can not be guaranteed. The scope of delivery corresponds to the item description (if necessary identical item) Please note the product and condition description.
| Audio Support: | Yes: built-in microphone |
|---|---|
| Camera Mount Type: | Wall mount, ceiling mount |
| Connectivity Technology: | Wired |
| Depth: | 6 cm |
| Device Type: | Network surveillance camera |
| Digital Video Capture Resolution: | 1920 x 1080 |
| Digital Video Format: | H.264 |
| Features: | Sharpness control, saturation control, brightness control, Power over Ethernet, contrast control, infrared cut filter, reset button, High Dynamic Range (HDR), noise reduction |
| Focal Length: | 2.8 mm |
| Form Factor: | Dome |
| Frame Rate (max): | 30 frames per second |
| Height: | 13.2 cm |
| Infrared LEDs: | Yes |
| Lens Iris: | F/2.0 |
| Manufacturer: | Ubiquiti |
| Max Digital Video Resolution: | 1920 x 1080 |
| Max Operating Temperature: | 70 °C |
| Min Operating Temperature: | -30 °C |
| Network Interface: | Ethernet 10Base-T/100Base-TX |
| OS Required: | Ubuntu 12.04, Ubuntu 14.04, Debian Linux 7.0, Microsoft Windows 7 / 8 / 10 |
| Packaged Quantity: | 5 (specifications are for single item) |
| Ports: | LAN/power |
| Power Device: | 4 Watt |
| RAM: | 512 MB |
| Relative Humidity (operating): | 20 - 90% (non-condensing) |
| System Requirements Details: | 1.86 GHz - RAM 2 GB |
| Type: | 4 MP 1/3" |
| Version: | original |
| Voltage Required: | PoE |
| Weight: | 260 g |
| Width: | 13.2 cm |
| GPSR - economic actor: | Ubiquiti International Holding B.V., Niederlande, Ekkersrijt 3102, Son En Breugel, 5692, support @ ubnt.com |
|---|---|
| : | Ubiquiti International Holding B.V., Niederlande, Ekkersrijt 3102, Son En Breugel, 5692, support @ ubnt.com |
| GPSR - EU responsible person: | Ubiquiti International Holding B.V., Niederlande, Ekkersrijt 3102, Son En Breugel, 5692, support @ ubnt.com |
| Warnings: | Warnings Other Devices International.pdf |
| Safety instructions: | Safety instructions Other Devices International.pdf |
| Audio Support: | Yes: built-in microphone |
|---|---|
| Camera Mount Type: | Wall mount, ceiling mount |
| Connectivity Technology: | Wired |
| Depth: | 6 cm |
| Device Type: | Network surveillance camera |
| Digital Video Capture Resolution: | 1920 x 1080 |
| Digital Video Format: | H.264 |
| Features: | Sharpness control, saturation control, brightness control, Power over Ethernet, contrast control, infrared cut filter, reset button, High Dynamic Range (HDR), noise reduction |
| Focal Length: | 2.8 mm |
| Form Factor: | Dome |
| Frame Rate (max): | 30 frames per second |
| Height: | 13.2 cm |
| Infrared LEDs: | Yes |
| Lens Iris: | F/2.0 |
| Manufacturer: | Ubiquiti |
| Max Digital Video Resolution: | 1920 x 1080 |
| Max Operating Temperature: | 70 °C |
| Min Operating Temperature: | -30 °C |
| Network Interface: | Ethernet 10Base-T/100Base-TX |
| OS Required: | Ubuntu 12.04, Ubuntu 14.04, Debian Linux 7.0, Microsoft Windows 7 / 8 / 10 |
| Packaged Quantity: | 5 (specifications are for single item) |
| Ports: | LAN/power |
| Power Device: | 4 Watt |
| RAM: | 512 MB |
| Relative Humidity (operating): | 20 - 90% (non-condensing) |
| System Requirements Details: | 1.86 GHz - RAM 2 GB |
| Type: | 4 MP 1/3" |
| Version: | original |
| Voltage Required: | PoE |
| Weight: | 260 g |
| Width: | 13.2 cm |
| GPSR - economic actor: | Ubiquiti International Holding B.V., Niederlande, Ekkersrijt 3102, Son En Breugel, 5692, support @ ubnt.com |
|---|---|
| : | Ubiquiti International Holding B.V., Niederlande, Ekkersrijt 3102, Son En Breugel, 5692, support @ ubnt.com |
| GPSR - EU responsible person: | Ubiquiti International Holding B.V., Niederlande, Ekkersrijt 3102, Son En Breugel, 5692, support @ ubnt.com |
Samin Delikhoun is your contact person for: