Product images and accessories are provided by a content provider. Images may differ slightly from the original and are for illustrative purposes. Compatibility guarantee for accessories can not be guaranteed. The scope of delivery corresponds to the item description (if necessary identical item) Please note the product and condition description.
| Designed For: | 3Com AccessBuilder Internet 400, Remote User 400 ¦ 3Com OfficeConnect Remote 510 Access Router, Remote 520, Remote 530 |
|---|---|
| Device Type: | Power adapter - external |
| Frequency Required: | 50/60 Hz |
| Input Voltage: | AC 110 V |
| Input Voltage Range: | ± 10% |
| Localisation: | United States |
| Manufacturer: | 3Com |
| Version: | original |
| GPSR - economic actor: | Hewlett-Packard GmbH, Deutschland, Herrenberger Str. 140, Böblingen, 71034, enterprise.kunden @ hpe.com |
|---|---|
| GPSR - product manufacturer: | Hewlett-Packard GmbH, Deutschland, Herrenberger Str. 140, Böblingen, 71034, enterprise.kunden @ hpe.com |
| GPSR - EU responsible person: | Hewlett-Packard GmbH, Deutschland, Herrenberger Str. 140, Böblingen, 71034, enterprise.kunden @ hpe.com |
| Warnings: | Warnings Power Supplies International.pdf |
| Safety instructions: | Safety instructions Power Supplies International.pdf |
| Designed For: | 3Com AccessBuilder Internet 400, Remote User 400 ¦ 3Com OfficeConnect Remote 510 Access Router, Remote 520, Remote 530 |
|---|---|
| Device Type: | Power adapter - external |
| Frequency Required: | 50/60 Hz |
| Input Voltage: | AC 110 V |
| Input Voltage Range: | ± 10% |
| Localisation: | United States |
| Manufacturer: | 3Com |
| Version: | original |
| GPSR - economic actor: | Hewlett-Packard GmbH, Deutschland, Herrenberger Str. 140, Böblingen, 71034, enterprise.kunden @ hpe.com |
|---|---|
| GPSR - product manufacturer: | Hewlett-Packard GmbH, Deutschland, Herrenberger Str. 140, Böblingen, 71034, enterprise.kunden @ hpe.com |
| GPSR - EU responsible person: | Hewlett-Packard GmbH, Deutschland, Herrenberger Str. 140, Böblingen, 71034, enterprise.kunden @ hpe.com |
Nico Steinbach is your contact person for: