Product images and accessories are provided by a content provider. Images may differ slightly from the original and are for illustrative purposes. Compatibility guarantee for accessories can not be guaranteed. The scope of delivery corresponds to the item description (if necessary identical item) Please note the product and condition description.
| Colour: | Black |
|---|---|
| Compliant Standards: | CSA, UL, C-Tick, EN 60950, EN 61000-3-2, VDE, EN 61000-3-3, EN55024, EN55022 Class A |
| Depth: | 75.7 cm |
| Designed For: | P/N: ACDC2513, AP7950B, AR2200, AR2280, AR2400, AR2400FP1, AR2401, AR2407, AR2480, AR2487, AR2487G, AR2500, AR2507, AR2580, AR2587, AR3100G, AR3100TAA, AR3100W, AR3100X609, AR3100X610, AR3100X617, AR3103SP, AR3105SP, AR3105W, AR3106SP, AR3107G, AR3107SP, |
| Device Type: | Transformer - external |
| Frequency Required: | 45 - 65 Hz |
| Height: | 17.5 cm |
| Humidity Range Operating: | 0 - 95% |
| Input Connectors: | 3 x hardwire 4-wire (2PH+N+G), hardwire 3-wire (2PH + G), hardwire 3-wire (1PH + N + G) |
| Input Voltage: | AC 100/120/200/208/230/400 V |
| Input Wiring: | 3-phase |
| Manufacturer: | APC Schneider |
| Max Operating Temperature: | 40 °C |
| Min Operating Temperature: | 0 °C |
| Output Voltage: | AC 100/120/200/208/230 V |
| Power Capacity: | 20 kW / 20000 VA |
| Power Output Connectors Details: | 1 x hardwire 3-wire (2PH + G) ¦ 1 x hardwire 3-wire (1PH + N + G) ¦ 1 x hardwire 4-wire (2PH+N+G) |
| Rack Mounting Kit: | Included |
| Shipping Depth: | 100 cm |
| Shipping Height: | 48.3 cm |
| Shipping Weight: | 143 kg |
| Shipping Width: | 60 cm |
| Version: | original |
| Weight: | 118 kg |
| Width: | 43.2 cm |
| GPSR - economic actor: | Schneider Electric GmbH, Deutschland, Gothaer Str. 29, Ratingen, 40880, esupport.emeade @ schneider-electric.com |
|---|---|
| GPSR - product manufacturer: | Schneider Electric GmbH, Deutschland, Gothaer Str. 29, Ratingen, 40880, esupport.emeade @ schneider-electric.com |
| GPSR - EU responsible person: | Schneider Electric GmbH, Deutschland, Gothaer Str. 29, Ratingen, 40880, esupport.emeade @ schneider-electric.com |
| Warnings: | Warnings Power Supplies International.pdf |
| Safety instructions: | Safety instructions Power Supplies International.pdf |
| Colour: | Black |
|---|---|
| Compliant Standards: | CSA, UL, C-Tick, EN 60950, EN 61000-3-2, VDE, EN 61000-3-3, EN55024, EN55022 Class A |
| Depth: | 75.7 cm |
| Designed For: | P/N: ACDC2513, AP7950B, AR2200, AR2280, AR2400, AR2400FP1, AR2401, AR2407, AR2480, AR2487, AR2487G, AR2500, AR2507, AR2580, AR2587, AR3100G, AR3100TAA, AR3100W, AR3100X609, AR3100X610, AR3100X617, AR3103SP, AR3105SP, AR3105W, AR3106SP, AR3107G, AR3107SP, |
| Device Type: | Transformer - external |
| Frequency Required: | 45 - 65 Hz |
| Height: | 17.5 cm |
| Humidity Range Operating: | 0 - 95% |
| Input Connectors: | 3 x hardwire 4-wire (2PH+N+G), hardwire 3-wire (2PH + G), hardwire 3-wire (1PH + N + G) |
| Input Voltage: | AC 100/120/200/208/230/400 V |
| Input Wiring: | 3-phase |
| Manufacturer: | APC Schneider |
| Max Operating Temperature: | 40 °C |
| Min Operating Temperature: | 0 °C |
| Output Voltage: | AC 100/120/200/208/230 V |
| Power Capacity: | 20 kW / 20000 VA |
| Power Output Connectors Details: | 1 x hardwire 3-wire (2PH + G) ¦ 1 x hardwire 3-wire (1PH + N + G) ¦ 1 x hardwire 4-wire (2PH+N+G) |
| Rack Mounting Kit: | Included |
| Shipping Depth: | 100 cm |
| Shipping Height: | 48.3 cm |
| Shipping Weight: | 143 kg |
| Shipping Width: | 60 cm |
| Version: | original |
| Weight: | 118 kg |
| Width: | 43.2 cm |
| GPSR - economic actor: | Schneider Electric GmbH, Deutschland, Gothaer Str. 29, Ratingen, 40880, esupport.emeade @ schneider-electric.com |
|---|---|
| GPSR - product manufacturer: | Schneider Electric GmbH, Deutschland, Gothaer Str. 29, Ratingen, 40880, esupport.emeade @ schneider-electric.com |
| GPSR - EU responsible person: | Schneider Electric GmbH, Deutschland, Gothaer Str. 29, Ratingen, 40880, esupport.emeade @ schneider-electric.com |
Carsten Schmidt is your contact person for: