Product images and accessories are provided by a content provider. Images may differ slightly from the original and are for illustrative purposes. Compatibility guarantee for accessories can not be guaranteed. The scope of delivery corresponds to the item description (if necessary identical item) Please note the product and condition description.
| 80 PLUS Certification: | 80 PLUS Platinum |
|---|---|
| Compliant Standards: | FCC Class A certified, CSA, UL, TUV, C-Tick, BSMI, CCC, KCC, WEEE |
| Depth: | 8.63 cm |
| Designed For: | HPE ProLiant DL380 G6 (1200 Watt), DL380 G7 Special Server (1200 Watt), SL160s G6 (1200 Watt), SL160s G6 Base (1200 Watt), SL160s G6 Entry (1200 Watt), SL160s G6 Performance (1200 Watt), SL165s G7 (1200 Watt), SL165s G7 Base (1200 Watt), SL165s G7 Entry ( |
| Device Type: | Power supply - hot-plug - plug-in module |
| Efficiency: | 94% |
| Frequency Required: | 50 - 60 Hz |
| Height: | 19.05 cm |
| Input Voltage: | AC 100-240 V |
| Manufacturer: | HPE Aruba |
| Power Capacity: | 1200 Watt / 1345 VA |
| Shipping Depth: | 20.32 cm |
| Shipping Height: | 11.43 cm |
| Shipping Weight: | 1.36 kg |
| Shipping Width: | 30.48 cm |
| Specification Compliance: | Common Slot |
| Version: | original |
| Weight: | 910 g |
| Width: | 3.81 cm |
| GPSR - economic actor: | Hewlett-Packard GmbH, Deutschland, Herrenberger Str. 140, Böblingen, 71034, enterprise.kunden @ hpe.com |
|---|---|
| GPSR - product manufacturer: | Hewlett-Packard GmbH, Deutschland, Herrenberger Str. 140, Böblingen, 71034, enterprise.kunden @ hpe.com |
| GPSR - EU responsible person: | Hewlett-Packard GmbH, Deutschland, Herrenberger Str. 140, Böblingen, 71034, enterprise.kunden @ hpe.com |
| Warnings: | Warnings Power Supplies International.pdf |
| Safety instructions: | Safety instructions Power Supplies International.pdf |
| 80 PLUS Certification: | 80 PLUS Platinum |
|---|---|
| Compliant Standards: | FCC Class A certified, CSA, UL, TUV, C-Tick, BSMI, CCC, KCC, WEEE |
| Depth: | 8.63 cm |
| Designed For: | HPE ProLiant DL380 G6 (1200 Watt), DL380 G7 Special Server (1200 Watt), SL160s G6 (1200 Watt), SL160s G6 Base (1200 Watt), SL160s G6 Entry (1200 Watt), SL160s G6 Performance (1200 Watt), SL165s G7 (1200 Watt), SL165s G7 Base (1200 Watt), SL165s G7 Entry ( |
| Device Type: | Power supply - hot-plug - plug-in module |
| Efficiency: | 94% |
| Frequency Required: | 50 - 60 Hz |
| Height: | 19.05 cm |
| Input Voltage: | AC 100-240 V |
| Manufacturer: | HPE Aruba |
| Power Capacity: | 1200 Watt / 1345 VA |
| Shipping Depth: | 20.32 cm |
| Shipping Height: | 11.43 cm |
| Shipping Weight: | 1.36 kg |
| Shipping Width: | 30.48 cm |
| Specification Compliance: | Common Slot |
| Version: | original |
| Weight: | 910 g |
| Width: | 3.81 cm |
| GPSR - economic actor: | Hewlett-Packard GmbH, Deutschland, Herrenberger Str. 140, Böblingen, 71034, enterprise.kunden @ hpe.com |
|---|---|
| GPSR - product manufacturer: | Hewlett-Packard GmbH, Deutschland, Herrenberger Str. 140, Böblingen, 71034, enterprise.kunden @ hpe.com |
| GPSR - EU responsible person: | Hewlett-Packard GmbH, Deutschland, Herrenberger Str. 140, Böblingen, 71034, enterprise.kunden @ hpe.com |
Nico Steinbach is your contact person for: