Product images and accessories are provided by a content provider. Images may differ slightly from the original and are for illustrative purposes. Compatibility guarantee for accessories can not be guaranteed. The scope of delivery corresponds to the item description (if necessary identical item) Please note the product and condition description.
| 80 PLUS Certification: | 80 PLUS Platinum |
|---|---|
| Designed For: | HPE ProLiant DL160 Gen8 (750 Watt), DL160 Gen8 Base (750 Watt), DL160 Gen8 Entry (750 Watt), DL160 Gen8 Performance (750 Watt), DL360e Gen8 (750 Watt), DL360e Gen8 Entry (750 Watt), DL360e Gen8 Performance (750 Watt), DL360e Gen8 Special Server (750 Watt) |
| Device Type: | Power supply - hot-plug - plug-in module |
| Frequency Required: | 50/60 Hz |
| Input Voltage: | AC 100-240 V |
| Manufacturer: | HPE Aruba |
| Power Capacity: | 750 Watt |
| Version: | original |
| GPSR - economic actor: | Hewlett-Packard GmbH, Deutschland, Herrenberger Str. 140, Böblingen, 71034, enterprise.kunden @ hpe.com |
|---|---|
| GPSR - product manufacturer: | Hewlett-Packard GmbH, Deutschland, Herrenberger Str. 140, Böblingen, 71034, enterprise.kunden @ hpe.com |
| GPSR - EU responsible person: | Hewlett-Packard GmbH, Deutschland, Herrenberger Str. 140, Böblingen, 71034, enterprise.kunden @ hpe.com |
| Warnings: | Warnings Power Supplies International.pdf |
| Safety instructions: | Safety instructions Power Supplies International.pdf |
| 80 PLUS Certification: | 80 PLUS Platinum |
|---|---|
| Designed For: | HPE ProLiant DL160 Gen8 (750 Watt), DL160 Gen8 Base (750 Watt), DL160 Gen8 Entry (750 Watt), DL160 Gen8 Performance (750 Watt), DL360e Gen8 (750 Watt), DL360e Gen8 Entry (750 Watt), DL360e Gen8 Performance (750 Watt), DL360e Gen8 Special Server (750 Watt) |
| Device Type: | Power supply - hot-plug - plug-in module |
| Frequency Required: | 50/60 Hz |
| Input Voltage: | AC 100-240 V |
| Manufacturer: | HPE Aruba |
| Power Capacity: | 750 Watt |
| Version: | original |
| GPSR - economic actor: | Hewlett-Packard GmbH, Deutschland, Herrenberger Str. 140, Böblingen, 71034, enterprise.kunden @ hpe.com |
|---|---|
| GPSR - product manufacturer: | Hewlett-Packard GmbH, Deutschland, Herrenberger Str. 140, Böblingen, 71034, enterprise.kunden @ hpe.com |
| GPSR - EU responsible person: | Hewlett-Packard GmbH, Deutschland, Herrenberger Str. 140, Böblingen, 71034, enterprise.kunden @ hpe.com |
Pascal Eggert is your contact person for: