Brocade-Foundry ICX6400-EPS1500
ICX 6430/6450 1500W External Power Supply for RPS/EPS (PoE and non-PoE)
Product images and accessories are provided by a content provider. Images may differ slightly from the original and are for illustrative purposes. Compatibility guarantee for accessories can not be guaranteed. The scope of delivery corresponds to the item description (if necessary identical item) Please note the product and condition description.
| Depth: | 37 cm |
|---|---|
| Designed For: | Brocade ICX 6430-24, 6430-24P, 6430-48, 6430-48P, 6430-C12, 6450-24, 6450-24P, 6450-48, 6450-48P, 6450-C12-PD |
| Device Type: | Power supply - external |
| Frequency Required: | 50/60 Hz |
| Height: | 4.34 cm |
| Humidity Range Operating: | 5 - 95% (non-condensing) |
| Input Voltage: | AC 100-240 V |
| MTBF: | 789,923 hours |
| Manufacturer: | Brocade Foundry |
| Max Operating Temperature: | 40 °C |
| Min Operating Temperature: | 0 °C |
| Power Capacity: | 1500 Watt |
| Power Output Connectors Details: | 3 x EPS power |
| Rack Mounting Kit: | Included |
| Version: | original |
| Weight: | 6.75 kg |
| Width: | 44.3 cm |
| GPSR - economic actor: | Broadcom, Deutschland, Willy Brandt Platz 2 Riem Arcaden, München, 81829, press.relations @ broadcom.com |
|---|---|
| GPSR - product manufacturer: | Broadcom, Deutschland, Willy Brandt Platz 2 Riem Arcaden, München, 81829, press.relations @ broadcom.com |
| GPSR - EU responsible person: | Broadcom, Deutschland, Willy Brandt Platz 2 Riem Arcaden, München, 81829, press.relations @ broadcom.com |
| Warnings: | Warnings Power Supplies International.pdf |
| Safety instructions: | Safety instructions Power Supplies International.pdf |
| Depth: | 37 cm |
|---|---|
| Designed For: | Brocade ICX 6430-24, 6430-24P, 6430-48, 6430-48P, 6430-C12, 6450-24, 6450-24P, 6450-48, 6450-48P, 6450-C12-PD |
| Device Type: | Power supply - external |
| Frequency Required: | 50/60 Hz |
| Height: | 4.34 cm |
| Humidity Range Operating: | 5 - 95% (non-condensing) |
| Input Voltage: | AC 100-240 V |
| MTBF: | 789,923 hours |
| Manufacturer: | Brocade Foundry |
| Max Operating Temperature: | 40 °C |
| Min Operating Temperature: | 0 °C |
| Power Capacity: | 1500 Watt |
| Power Output Connectors Details: | 3 x EPS power |
| Rack Mounting Kit: | Included |
| Version: | original |
| Weight: | 6.75 kg |
| Width: | 44.3 cm |
| GPSR - economic actor: | Broadcom, Deutschland, Willy Brandt Platz 2 Riem Arcaden, München, 81829, press.relations @ broadcom.com |
|---|---|
| GPSR - product manufacturer: | Broadcom, Deutschland, Willy Brandt Platz 2 Riem Arcaden, München, 81829, press.relations @ broadcom.com |
| GPSR - EU responsible person: | Broadcom, Deutschland, Willy Brandt Platz 2 Riem Arcaden, München, 81829, press.relations @ broadcom.com |
Monique Zimmermann is your contact person for: