Product images and accessories are provided by a content provider. Images may differ slightly from the original and are for illustrative purposes. Compatibility guarantee for accessories can not be guaranteed. The scope of delivery corresponds to the item description (if necessary identical item) Please note the product and condition description.
| Compliant Standards: | RoHS |
|---|---|
| Depth: | 34.8 cm |
| Designed For: | Cisco UCS 6120XP Fabric Interconnect |
| Device Type: | Power supply - hot-plug - plug-in module |
| Features: | Hot swappable PSU |
| Frequency Required: | 47 - 63 Hz |
| Height: | 3.9 cm |
| Input Voltage: | AC 100-240 V |
| Input Voltage Range: | AC 90 - 264 V |
| Manufacturer: | Cisco Meraki |
| Max Operating Temperature: | 50 °C |
| Min Operating Temperature: | 0 °C |
| Power Capacity: | 550 Watt |
| Version: | original |
| Width: | 6.9 cm |
| GPSR - economic actor: | Cisco Systems GmbH, Deutschland, Parkring 20, Garching, 85748, info-center @ cisco.com |
|---|---|
| GPSR - product manufacturer: | Cisco Systems GmbH, Deutschland, Parkring 20, Garching, 85748, info-center @ cisco.com |
| GPSR - EU responsible person: | Cisco Systems GmbH, Deutschland, Parkring 20, Garching, 85748, info-center @ cisco.com |
| Warnings: | Warnings Power Supplies International.pdf |
| Safety instructions: | Safety instructions Power Supplies International.pdf |
| Compliant Standards: | RoHS |
|---|---|
| Depth: | 34.8 cm |
| Designed For: | Cisco UCS 6120XP Fabric Interconnect |
| Device Type: | Power supply - hot-plug - plug-in module |
| Features: | Hot swappable PSU |
| Frequency Required: | 47 - 63 Hz |
| Height: | 3.9 cm |
| Input Voltage: | AC 100-240 V |
| Input Voltage Range: | AC 90 - 264 V |
| Manufacturer: | Cisco Meraki |
| Max Operating Temperature: | 50 °C |
| Min Operating Temperature: | 0 °C |
| Power Capacity: | 550 Watt |
| Version: | original |
| Width: | 6.9 cm |
| GPSR - economic actor: | Cisco Systems GmbH, Deutschland, Parkring 20, Garching, 85748, info-center @ cisco.com |
|---|---|
| GPSR - product manufacturer: | Cisco Systems GmbH, Deutschland, Parkring 20, Garching, 85748, info-center @ cisco.com |
| GPSR - EU responsible person: | Cisco Systems GmbH, Deutschland, Parkring 20, Garching, 85748, info-center @ cisco.com |
Sven Lembke is your contact person for: