Product images and accessories are provided by a content provider. Images may differ slightly from the original and are for illustrative purposes. Compatibility guarantee for accessories can not be guaranteed. The scope of delivery corresponds to the item description (if necessary identical item) Please note the product and condition description.
| Compliant Standards: | RoHS |
|---|---|
| Designed For: | Cisco Nexus 2224TF Fabric Extender, 2224TP Fabric Extender, 2232PP 10GE Fabric Extender, 2232TM Fabric Extender, 2248TP Fabric Extender, 2248TP GE Fabric Extender, 2248TP GE Fabric Extender for N5K/N2K Bundle, 2248TP-E Fabric Extender, 2248TP-E GE Fabric |
| Device Type: | Power supply - hot-plug - plug-in module |
| Frequency Required: | 50 - 60 Hz |
| Input Voltage Range: | AC 90 - 264 V |
| Manufacturer: | Cisco Meraki |
| Max Operating Temperature: | 50 °C |
| Min Operating Temperature: | 0 °C |
| Power Capacity: | 400 Watt |
| Version: | original |
| Weight: | 1 kg |
| GPSR - economic actor: | Cisco Systems GmbH, Deutschland, Parkring 20, Garching, 85748, info-center @ cisco.com |
|---|---|
| GPSR - product manufacturer: | Cisco Systems GmbH, Deutschland, Parkring 20, Garching, 85748, info-center @ cisco.com |
| GPSR - EU responsible person: | Cisco Systems GmbH, Deutschland, Parkring 20, Garching, 85748, info-center @ cisco.com |
| Warnings: | Warnings Power Supplies International.pdf |
| Safety instructions: | Safety instructions Power Supplies International.pdf |
| Compliant Standards: | RoHS |
|---|---|
| Designed For: | Cisco Nexus 2224TF Fabric Extender, 2224TP Fabric Extender, 2232PP 10GE Fabric Extender, 2232TM Fabric Extender, 2248TP Fabric Extender, 2248TP GE Fabric Extender, 2248TP GE Fabric Extender for N5K/N2K Bundle, 2248TP-E Fabric Extender, 2248TP-E GE Fabric |
| Device Type: | Power supply - hot-plug - plug-in module |
| Frequency Required: | 50 - 60 Hz |
| Input Voltage Range: | AC 90 - 264 V |
| Manufacturer: | Cisco Meraki |
| Max Operating Temperature: | 50 °C |
| Min Operating Temperature: | 0 °C |
| Power Capacity: | 400 Watt |
| Version: | original |
| Weight: | 1 kg |
| GPSR - economic actor: | Cisco Systems GmbH, Deutschland, Parkring 20, Garching, 85748, info-center @ cisco.com |
|---|---|
| GPSR - product manufacturer: | Cisco Systems GmbH, Deutschland, Parkring 20, Garching, 85748, info-center @ cisco.com |
| GPSR - EU responsible person: | Cisco Systems GmbH, Deutschland, Parkring 20, Garching, 85748, info-center @ cisco.com |
Florian Vopel is your contact person for: