Product images and accessories are provided by a content provider. Images may differ slightly from the original and are for illustrative purposes. Compatibility guarantee for accessories can not be guaranteed. The scope of delivery corresponds to the item description (if necessary identical item) Please note the product and condition description.
| 80 PLUS Certification: | 80 PLUS Platinum |
|---|---|
| Compliant Standards: | NEBS level 3, ETSI, CISPR 22 Class A, BSMI CNS 13438 Class A, CISPR 24, EN 61000-3-2, EN 61000-3-3, EN55024, EN55022 Class A, EN50082-1, EN 61000-6-1, EMC, ICES-003 Class A, UL 60950-1, IEC 60950-1, EN 60950-1, FCC Part 15 A, NEBS, CSA C22.2 No. 60950-1, |
| Depth: | 55.9 cm |
| Designed For: | Cisco Nexus 7700 18-Slot Switch 220 Gbps/Slot Fabric Module, 7700 Switches 10-Slot Chassis, 7700 Switches 10-Slot Switch 220 Gbps/Slot Fabric Module |
| Device Type: | Power supply - hot-plug / redundant - plug-in module |
| Efficiency: | 90% |
| Features: | LED indicator, overheat protection, short-circuit protection, fan speed control |
| Frequency Required: | 47 - 63 Hz |
| Height: | 4.1 cm |
| Humidity Range Operating: | 10 - 90% (non-condensing) |
| Input Connectors: | Power IEC 60320 C20 |
| Input Voltage: | AC 100-240 V |
| Input Voltage Range: | AC 85 - 264 V |
| Manufacturer: | Cisco Meraki |
| Max Operating Temperature: | 40 °C |
| Min Operating Temperature: | 0 °C |
| Power Capacity: | 3 kW |
| Version: | original |
| Weight: | 2.27 kg |
| Width: | 10 cm |
| GPSR - economic actor: | Cisco Systems GmbH, Deutschland, Parkring 20, Garching, 85748, info-center @ cisco.com |
|---|---|
| GPSR - product manufacturer: | Cisco Systems GmbH, Deutschland, Parkring 20, Garching, 85748, info-center @ cisco.com |
| GPSR - EU responsible person: | Cisco Systems GmbH, Deutschland, Parkring 20, Garching, 85748, info-center @ cisco.com |
| Warnings: | Warnings Power Supplies International.pdf |
| Safety instructions: | Safety instructions Power Supplies International.pdf |
| 80 PLUS Certification: | 80 PLUS Platinum |
|---|---|
| Compliant Standards: | NEBS level 3, ETSI, CISPR 22 Class A, BSMI CNS 13438 Class A, CISPR 24, EN 61000-3-2, EN 61000-3-3, EN55024, EN55022 Class A, EN50082-1, EN 61000-6-1, EMC, ICES-003 Class A, UL 60950-1, IEC 60950-1, EN 60950-1, FCC Part 15 A, NEBS, CSA C22.2 No. 60950-1, |
| Depth: | 55.9 cm |
| Designed For: | Cisco Nexus 7700 18-Slot Switch 220 Gbps/Slot Fabric Module, 7700 Switches 10-Slot Chassis, 7700 Switches 10-Slot Switch 220 Gbps/Slot Fabric Module |
| Device Type: | Power supply - hot-plug / redundant - plug-in module |
| Efficiency: | 90% |
| Features: | LED indicator, overheat protection, short-circuit protection, fan speed control |
| Frequency Required: | 47 - 63 Hz |
| Height: | 4.1 cm |
| Humidity Range Operating: | 10 - 90% (non-condensing) |
| Input Connectors: | Power IEC 60320 C20 |
| Input Voltage: | AC 100-240 V |
| Input Voltage Range: | AC 85 - 264 V |
| Manufacturer: | Cisco Meraki |
| Max Operating Temperature: | 40 °C |
| Min Operating Temperature: | 0 °C |
| Power Capacity: | 3 kW |
| Version: | original |
| Weight: | 2.27 kg |
| Width: | 10 cm |
| GPSR - economic actor: | Cisco Systems GmbH, Deutschland, Parkring 20, Garching, 85748, info-center @ cisco.com |
|---|---|
| GPSR - product manufacturer: | Cisco Systems GmbH, Deutschland, Parkring 20, Garching, 85748, info-center @ cisco.com |
| GPSR - EU responsible person: | Cisco Systems GmbH, Deutschland, Parkring 20, Garching, 85748, info-center @ cisco.com |
Jürgen Mattikau is your contact person for: