Product images and accessories are provided by a content provider. Images may differ slightly from the original and are for illustrative purposes. Compatibility guarantee for accessories can not be guaranteed. The scope of delivery corresponds to the item description (if necessary identical item) Please note the product and condition description.
| Compliant Standards: | TUV GS, CISPR 22 Class A, CISPR 24, cUL, EN55024, EN55022 Class A, CISPR 22, CCC, EMC, RoHS, UL 60950-1, IEC 60950-1, KCC, FCC Part 15 A, AS/NZS, VCCI Class A, CAN/CSA-C22.2 No. 60950-1 |
|---|---|
| Depth: | 29.8 cm |
| Designed For: | Cisco Catalyst 3850-24P-E, 3850-24P-L, 3850-24P-S, 3850-24PW-S, 3850-24T-E, 3850-24T-L, 3850-24T-S, 3850-48F-E, 3850-48F-L, 3850-48F-S, 3850-48P-E, 3850-48P-L, 3850-48P-S, 3850-48PW-S, 3850-48T-E, 3850-48T-L, 3850-48T-S |
| Device Type: | Power supply - hot-plug / redundant - plug-in module |
| Features: | LED indicators |
| Frequency Required: | 50 - 60 Hz |
| Height: | 3.5 cm |
| Humidity Range Operating: | 10 - 95% (non-condensing) |
| Input Connectors: | Power IEC 60320 C16 |
| Input Voltage: | AC 115-240 V |
| Manufacturer: | Cisco Meraki |
| Max Operating Temperature: | 45 °C |
| Min Operating Temperature: | -5 °C |
| Output Voltage: | -56 V |
| Power Capacity: | 1100 Watt |
| Sound Emission: | 48 dBA |
| Version: | original |
| Weight: | 1.4 kg |
| Width: | 8.3 cm |
| GPSR - economic actor: | Cisco Systems GmbH, Deutschland, Parkring 20, Garching, 85748, info-center @ cisco.com |
|---|---|
| GPSR - product manufacturer: | Cisco Systems GmbH, Deutschland, Parkring 20, Garching, 85748, info-center @ cisco.com |
| GPSR - EU responsible person: | Cisco Systems GmbH, Deutschland, Parkring 20, Garching, 85748, info-center @ cisco.com |
| Warnings: | Warnings Power Supplies International.pdf |
| Safety instructions: | Safety instructions Power Supplies International.pdf |
| Compliant Standards: | TUV GS, CISPR 22 Class A, CISPR 24, cUL, EN55024, EN55022 Class A, CISPR 22, CCC, EMC, RoHS, UL 60950-1, IEC 60950-1, KCC, FCC Part 15 A, AS/NZS, VCCI Class A, CAN/CSA-C22.2 No. 60950-1 |
|---|---|
| Depth: | 29.8 cm |
| Designed For: | Cisco Catalyst 3850-24P-E, 3850-24P-L, 3850-24P-S, 3850-24PW-S, 3850-24T-E, 3850-24T-L, 3850-24T-S, 3850-48F-E, 3850-48F-L, 3850-48F-S, 3850-48P-E, 3850-48P-L, 3850-48P-S, 3850-48PW-S, 3850-48T-E, 3850-48T-L, 3850-48T-S |
| Device Type: | Power supply - hot-plug / redundant - plug-in module |
| Features: | LED indicators |
| Frequency Required: | 50 - 60 Hz |
| Height: | 3.5 cm |
| Humidity Range Operating: | 10 - 95% (non-condensing) |
| Input Connectors: | Power IEC 60320 C16 |
| Input Voltage: | AC 115-240 V |
| Manufacturer: | Cisco Meraki |
| Max Operating Temperature: | 45 °C |
| Min Operating Temperature: | -5 °C |
| Output Voltage: | -56 V |
| Power Capacity: | 1100 Watt |
| Sound Emission: | 48 dBA |
| Version: | original |
| Weight: | 1.4 kg |
| Width: | 8.3 cm |
| GPSR - economic actor: | Cisco Systems GmbH, Deutschland, Parkring 20, Garching, 85748, info-center @ cisco.com |
|---|---|
| GPSR - product manufacturer: | Cisco Systems GmbH, Deutschland, Parkring 20, Garching, 85748, info-center @ cisco.com |
| GPSR - EU responsible person: | Cisco Systems GmbH, Deutschland, Parkring 20, Garching, 85748, info-center @ cisco.com |
Sven Lembke is your contact person for: