Product images and accessories are provided by a content provider. Images may differ slightly from the original and are for illustrative purposes. Compatibility guarantee for accessories can not be guaranteed. The scope of delivery corresponds to the item description (if necessary identical item) Please note the product and condition description.
| Compliant Standards: | CISPR 22 Class A, EN 61000-3-2, EN 61000-3-3, EN55024, EN55022 Class A, EN50082-1, EN 61000-6-1, EN 61000-4-4, EN 61000-4-2, EN 61000-4-3, EN 61000-4-6, AS/NZ 3548 Class A, CCC, ICES-003 Class A, EN 61000-4-5, UL 60950-1, IEC 60950-1, EN 60950-1, FCC Part |
|---|---|
| Depth: | 31 cm |
| Designed For: | Cisco Catalyst 3850-24P-E (440 Watt), 3850-24P-L (440 Watt), 3850-24P-S (440 Watt), 3850-24PW-S (440 Watt), 3850-24T-E (440 Watt), 3850-24T-L (440 Watt), 3850-24T-S (440 Watt), 3850-48F-E (440 Watt), 3850-48F-L (440 Watt), 3850-48F-S (440 Watt), 3850-48P- |
| Device Type: | Power supply - hot-plug / redundant - plug-in module |
| Height: | 4 cm |
| Humidity Range Operating: | 5 - 90% (non-condensing) |
| Input Connectors: | Terminal block |
| Input Voltage: | -36 - -72 V |
| MTBF: | 469,350 hours |
| Manufacturer: | Cisco Meraki |
| Max Operating Temperature: | 45 °C |
| Min Operating Temperature: | -5 °C |
| Output Voltage: | -56 V |
| Power Capacity: | 440 Watt |
| Version: | original |
| Weight: | 1.2 kg |
| Width: | 8.3 cm |
| GPSR - economic actor: | Cisco Systems GmbH, Deutschland, Parkring 20, Garching, 85748, info-center @ cisco.com |
|---|---|
| GPSR - product manufacturer: | Cisco Systems GmbH, Deutschland, Parkring 20, Garching, 85748, info-center @ cisco.com |
| GPSR - EU responsible person: | Cisco Systems GmbH, Deutschland, Parkring 20, Garching, 85748, info-center @ cisco.com |
| Warnings: | Warnings Power Supplies International.pdf |
| Safety instructions: | Safety instructions Power Supplies International.pdf |
| Compliant Standards: | CISPR 22 Class A, EN 61000-3-2, EN 61000-3-3, EN55024, EN55022 Class A, EN50082-1, EN 61000-6-1, EN 61000-4-4, EN 61000-4-2, EN 61000-4-3, EN 61000-4-6, AS/NZ 3548 Class A, CCC, ICES-003 Class A, EN 61000-4-5, UL 60950-1, IEC 60950-1, EN 60950-1, FCC Part |
|---|---|
| Depth: | 31 cm |
| Designed For: | Cisco Catalyst 3850-24P-E (440 Watt), 3850-24P-L (440 Watt), 3850-24P-S (440 Watt), 3850-24PW-S (440 Watt), 3850-24T-E (440 Watt), 3850-24T-L (440 Watt), 3850-24T-S (440 Watt), 3850-48F-E (440 Watt), 3850-48F-L (440 Watt), 3850-48F-S (440 Watt), 3850-48P- |
| Device Type: | Power supply - hot-plug / redundant - plug-in module |
| Height: | 4 cm |
| Humidity Range Operating: | 5 - 90% (non-condensing) |
| Input Connectors: | Terminal block |
| Input Voltage: | -36 - -72 V |
| MTBF: | 469,350 hours |
| Manufacturer: | Cisco Meraki |
| Max Operating Temperature: | 45 °C |
| Min Operating Temperature: | -5 °C |
| Output Voltage: | -56 V |
| Power Capacity: | 440 Watt |
| Version: | original |
| Weight: | 1.2 kg |
| Width: | 8.3 cm |
| GPSR - economic actor: | Cisco Systems GmbH, Deutschland, Parkring 20, Garching, 85748, info-center @ cisco.com |
|---|---|
| GPSR - product manufacturer: | Cisco Systems GmbH, Deutschland, Parkring 20, Garching, 85748, info-center @ cisco.com |
| GPSR - EU responsible person: | Cisco Systems GmbH, Deutschland, Parkring 20, Garching, 85748, info-center @ cisco.com |
Sven Lembke is your contact person for: