Product images and accessories are provided by a content provider. Images may differ slightly from the original and are for illustrative purposes. Compatibility guarantee for accessories can not be guaranteed. The scope of delivery corresponds to the item description (if necessary identical item) Please note the product and condition description.
| Compliant Standards: | CISPR 22 Class A, EN 61000-3-2, EN 61000-3-3, EN55024, EN55022 Class A, EN50082-1, EN 61000-6-1, EN 61000-4-4, EN 61000-4-2, EN 61000-4-3, EN 61000-4-6, AS/NZ 3548 Class A, CCC, ICES-003 Class A, EN 61000-4-5, UL 60950-1, IEC 60950-1, EN 60950-1, FCC Part |
|---|---|
| Depth: | 31 cm |
| Designed For: | Cisco Catalyst 3850-24P-E, 3850-24P-L, 3850-24P-S, 3850-48P-E, 3850-48P-L, 3850-48P-S |
| Device Type: | Power supply - hot-plug / redundant - plug-in module |
| Frequency Required: | 50 - 60 Hz |
| Height: | 4 cm |
| Humidity Range Operating: | 5 - 90% (non-condensing) |
| Input Connectors: | Power IEC 60320 C16 |
| Input Voltage: | AC 100-240 V |
| MTBF: | 664,055 hours |
| Manufacturer: | Cisco Meraki |
| Max Operating Temperature: | 45 °C |
| Min Operating Temperature: | -5 °C |
| Output Voltage: | -56 V |
| Power Capacity: | 715 Watt |
| Version: | original |
| Weight: | 1.3 kg |
| Width: | 8.3 cm |
| GPSR - economic actor: | Cisco Systems GmbH, Deutschland, Parkring 20, Garching, 85748, info-center @ cisco.com |
|---|---|
| GPSR - product manufacturer: | Cisco Systems GmbH, Deutschland, Parkring 20, Garching, 85748, info-center @ cisco.com |
| GPSR - EU responsible person: | Cisco Systems GmbH, Deutschland, Parkring 20, Garching, 85748, info-center @ cisco.com |
| Warnings: | Warnings Power Supplies International.pdf |
| Safety instructions: | Safety instructions Power Supplies International.pdf |
| Compliant Standards: | CISPR 22 Class A, EN 61000-3-2, EN 61000-3-3, EN55024, EN55022 Class A, EN50082-1, EN 61000-6-1, EN 61000-4-4, EN 61000-4-2, EN 61000-4-3, EN 61000-4-6, AS/NZ 3548 Class A, CCC, ICES-003 Class A, EN 61000-4-5, UL 60950-1, IEC 60950-1, EN 60950-1, FCC Part |
|---|---|
| Depth: | 31 cm |
| Designed For: | Cisco Catalyst 3850-24P-E, 3850-24P-L, 3850-24P-S, 3850-48P-E, 3850-48P-L, 3850-48P-S |
| Device Type: | Power supply - hot-plug / redundant - plug-in module |
| Frequency Required: | 50 - 60 Hz |
| Height: | 4 cm |
| Humidity Range Operating: | 5 - 90% (non-condensing) |
| Input Connectors: | Power IEC 60320 C16 |
| Input Voltage: | AC 100-240 V |
| MTBF: | 664,055 hours |
| Manufacturer: | Cisco Meraki |
| Max Operating Temperature: | 45 °C |
| Min Operating Temperature: | -5 °C |
| Output Voltage: | -56 V |
| Power Capacity: | 715 Watt |
| Version: | original |
| Weight: | 1.3 kg |
| Width: | 8.3 cm |
| GPSR - economic actor: | Cisco Systems GmbH, Deutschland, Parkring 20, Garching, 85748, info-center @ cisco.com |
|---|---|
| GPSR - product manufacturer: | Cisco Systems GmbH, Deutschland, Parkring 20, Garching, 85748, info-center @ cisco.com |
| GPSR - EU responsible person: | Cisco Systems GmbH, Deutschland, Parkring 20, Garching, 85748, info-center @ cisco.com |
Florian Vopel is your contact person for: