Product images and accessories are provided by a content provider. Images may differ slightly from the original and are for illustrative purposes. Compatibility guarantee for accessories can not be guaranteed. The scope of delivery corresponds to the item description (if necessary identical item) Please note the product and condition description.
| Depth: | 9.5 cm |
|---|---|
| Designed For: | Cisco Catalyst 3650-24PD-E, 3650-24PD-L, 3650-24PD-S, 3650-24PS-E, 3650-24PS-L, 3650-24PS-S, 3650-24PWD-S, 3650-24PWS-S, 3650-24TD-E, 3650-24TD-L, 3650-24TD-S, 3650-24TS-E, 3650-24TS-L, 3650-24TS-S, 3650-48FD-E, 3650-48FD-L, 3650-48FD-S, 3650-48FQ-E, 3650 |
| Device Type: | Power supply - plug-in module |
| Features: | Cooling fan |
| Height: | 29.8 cm |
| Input Voltage: | -36 - -72 V |
| MTBF: | 706,759 hour(s) |
| Manufacturer: | Cisco Meraki |
| Max Operating Temperature: | 80 °C |
| Min Operating Temperature: | -5 °C |
| Output Voltage: | -54, +12 V |
| Power Capacity: | 640 Watt |
| Pricing Type: | Field Replaceable Unit (FRU) |
| Version: | original |
| Weight: | 1.25 kg |
| Width: | 4 cm |
| GPSR - economic actor: | Cisco Systems GmbH, Deutschland, Parkring 20, Garching, 85748, info-center @ cisco.com |
|---|---|
| GPSR - product manufacturer: | Cisco Systems GmbH, Deutschland, Parkring 20, Garching, 85748, info-center @ cisco.com |
| GPSR - EU responsible person: | Cisco Systems GmbH, Deutschland, Parkring 20, Garching, 85748, info-center @ cisco.com |
| Warnings: | Warnings Power Supplies International.pdf |
| Safety instructions: | Safety instructions Power Supplies International.pdf |
| Depth: | 9.5 cm |
|---|---|
| Designed For: | Cisco Catalyst 3650-24PD-E, 3650-24PD-L, 3650-24PD-S, 3650-24PS-E, 3650-24PS-L, 3650-24PS-S, 3650-24PWD-S, 3650-24PWS-S, 3650-24TD-E, 3650-24TD-L, 3650-24TD-S, 3650-24TS-E, 3650-24TS-L, 3650-24TS-S, 3650-48FD-E, 3650-48FD-L, 3650-48FD-S, 3650-48FQ-E, 3650 |
| Device Type: | Power supply - plug-in module |
| Features: | Cooling fan |
| Height: | 29.8 cm |
| Input Voltage: | -36 - -72 V |
| MTBF: | 706,759 hour(s) |
| Manufacturer: | Cisco Meraki |
| Max Operating Temperature: | 80 °C |
| Min Operating Temperature: | -5 °C |
| Output Voltage: | -54, +12 V |
| Power Capacity: | 640 Watt |
| Pricing Type: | Field Replaceable Unit (FRU) |
| Version: | original |
| Weight: | 1.25 kg |
| Width: | 4 cm |
| GPSR - economic actor: | Cisco Systems GmbH, Deutschland, Parkring 20, Garching, 85748, info-center @ cisco.com |
|---|---|
| GPSR - product manufacturer: | Cisco Systems GmbH, Deutschland, Parkring 20, Garching, 85748, info-center @ cisco.com |
| GPSR - EU responsible person: | Cisco Systems GmbH, Deutschland, Parkring 20, Garching, 85748, info-center @ cisco.com |
Luca-Eric Junghans is your contact person for: