Product images and accessories are provided by a content provider. Images may differ slightly from the original and are for illustrative purposes. Compatibility guarantee for accessories can not be guaranteed. The scope of delivery corresponds to the item description (if necessary identical item) Please note the product and condition description.
| Depth: | 11.35 cm |
|---|---|
| Designed For: | Cisco Industrial Ethernet 2000 IP67 Series, 2000 Series, 2000U Series, 3000 Series, 3010 Series, 4000 Series, 4010 Series |
| Device Type: | Power converter - DIN rail mountable |
| Height: | 14.58 cm |
| Humidity Range Operating: | 10 - 95% (non-condensing) |
| Input Voltage: | 10.8 - 60 V |
| Manufacturer: | Cisco Meraki |
| Max Electric Current: | 3.15 A |
| Max Operating Temperature: | 60 °C |
| Min Operating Temperature: | -40 °C |
| Output Voltage: | 54 V |
| Power Capacity: | 170 Watt |
| Version: | original |
| Weight: | 1.67 kg |
| Width: | 15.06 cm |
| GPSR - economic actor: | Cisco Systems GmbH, Deutschland, Parkring 20, Garching, 85748, info-center @ cisco.com |
|---|---|
| GPSR - product manufacturer: | Cisco Systems GmbH, Deutschland, Parkring 20, Garching, 85748, info-center @ cisco.com |
| GPSR - EU responsible person: | Cisco Systems GmbH, Deutschland, Parkring 20, Garching, 85748, info-center @ cisco.com |
| Warnings: | Warnings Power Supplies International.pdf |
| Safety instructions: | Safety instructions Power Supplies International.pdf |
| Depth: | 11.35 cm |
|---|---|
| Designed For: | Cisco Industrial Ethernet 2000 IP67 Series, 2000 Series, 2000U Series, 3000 Series, 3010 Series, 4000 Series, 4010 Series |
| Device Type: | Power converter - DIN rail mountable |
| Height: | 14.58 cm |
| Humidity Range Operating: | 10 - 95% (non-condensing) |
| Input Voltage: | 10.8 - 60 V |
| Manufacturer: | Cisco Meraki |
| Max Electric Current: | 3.15 A |
| Max Operating Temperature: | 60 °C |
| Min Operating Temperature: | -40 °C |
| Output Voltage: | 54 V |
| Power Capacity: | 170 Watt |
| Version: | original |
| Weight: | 1.67 kg |
| Width: | 15.06 cm |
| GPSR - economic actor: | Cisco Systems GmbH, Deutschland, Parkring 20, Garching, 85748, info-center @ cisco.com |
|---|---|
| GPSR - product manufacturer: | Cisco Systems GmbH, Deutschland, Parkring 20, Garching, 85748, info-center @ cisco.com |
| GPSR - EU responsible person: | Cisco Systems GmbH, Deutschland, Parkring 20, Garching, 85748, info-center @ cisco.com |
Florian Vopel is your contact person for: