Product images and accessories are provided by a content provider. Images may differ slightly from the original and are for illustrative purposes. Compatibility guarantee for accessories can not be guaranteed. The scope of delivery corresponds to the item description (if necessary identical item) Please note the product and condition description.
| Compliant Standards: | IP20 |
|---|---|
| Depth: | 12.1 cm |
| Designed For: | Cisco Catalyst IE3200 Rugged Series, IE3300 Rugged Series, IE3400 Heavy Duty Series, IE3400 Rugged Series ¦ Cisco Industrial Ethernet 1000 Series, 2000 Series, 4000 Series |
| Device Type: | Power supply |
| Efficiency: | 92% |
| Frequency Required: | 50 - 60 Hz |
| Height: | 11.86 cm |
| Humidity Range Operating: | 5 - 95% (non-condensing) |
| Input Voltage: | AC 100-240 V |
| MTBF: | 1,058,750 hours |
| Manufacturer: | Cisco Meraki |
| Max Electric Current: | 5 A |
| Max Operating Temperature: | 75 °C |
| Min Operating Temperature: | -40 °C |
| Power Capacity: | 480 Watt |
| Power Over Ethernet (PoE): | PoE+ (IEEE 802.3at) |
| Version: | original |
| Weight: | 1.37 kg |
| Width: | 14.4 cm |
| GPSR - economic actor: | Cisco Systems GmbH, Deutschland, Parkring 20, Garching, 85748, info-center @ cisco.com |
|---|---|
| GPSR - product manufacturer: | Cisco Systems GmbH, Deutschland, Parkring 20, Garching, 85748, info-center @ cisco.com |
| GPSR - EU responsible person: | Cisco Systems GmbH, Deutschland, Parkring 20, Garching, 85748, info-center @ cisco.com |
| Warnings: | Warnings Power Supplies International.pdf |
| Safety instructions: | Safety instructions Power Supplies International.pdf |
| Compliant Standards: | IP20 |
|---|---|
| Depth: | 12.1 cm |
| Designed For: | Cisco Catalyst IE3200 Rugged Series, IE3300 Rugged Series, IE3400 Heavy Duty Series, IE3400 Rugged Series ¦ Cisco Industrial Ethernet 1000 Series, 2000 Series, 4000 Series |
| Device Type: | Power supply |
| Efficiency: | 92% |
| Frequency Required: | 50 - 60 Hz |
| Height: | 11.86 cm |
| Humidity Range Operating: | 5 - 95% (non-condensing) |
| Input Voltage: | AC 100-240 V |
| MTBF: | 1,058,750 hours |
| Manufacturer: | Cisco Meraki |
| Max Electric Current: | 5 A |
| Max Operating Temperature: | 75 °C |
| Min Operating Temperature: | -40 °C |
| Power Capacity: | 480 Watt |
| Power Over Ethernet (PoE): | PoE+ (IEEE 802.3at) |
| Version: | original |
| Weight: | 1.37 kg |
| Width: | 14.4 cm |
| GPSR - economic actor: | Cisco Systems GmbH, Deutschland, Parkring 20, Garching, 85748, info-center @ cisco.com |
|---|---|
| GPSR - product manufacturer: | Cisco Systems GmbH, Deutschland, Parkring 20, Garching, 85748, info-center @ cisco.com |
| GPSR - EU responsible person: | Cisco Systems GmbH, Deutschland, Parkring 20, Garching, 85748, info-center @ cisco.com |
Florian Vopel is your contact person for: