Product images and accessories are provided by a content provider. Images may differ slightly from the original and are for illustrative purposes. Compatibility guarantee for accessories can not be guaranteed. The scope of delivery corresponds to the item description (if necessary identical item) Please note the product and condition description.
| 80 PLUS Certification: | 80 PLUS Platinum |
|---|---|
| Designed For: | Cisco UCS C220 M5SN SFF (1600 Watt), C240 M5 LFF Rack Server (1600 Watt), C240 M5 LFF Rack Server (Tracer) (1600 Watt), C240 M5 Rack Server for Microsoft Azure Stack (1600 Watt), C240 M5 SFF Rack Server (1600 Watt), C480 ML M5 (1600 Watt), SmartPlay Selec |
| Device Type: | Power supply |
| Frequency Required: | 50 - 60 Hz |
| Input Connectors: | Power IEC 60320 C14 |
| Input Voltage: | AC 200/240 V |
| Manufacturer: | Cisco Meraki |
| Output Voltage: | 12 V |
| Version: | original |
| GPSR - economic actor: | Cisco Systems GmbH, Deutschland, Parkring 20, Garching, 85748, info-center @ cisco.com |
|---|---|
| GPSR - product manufacturer: | Cisco Systems GmbH, Deutschland, Parkring 20, Garching, 85748, info-center @ cisco.com |
| GPSR - EU responsible person: | Cisco Systems GmbH, Deutschland, Parkring 20, Garching, 85748, info-center @ cisco.com |
| Warnings: | Warnings Power Supplies International.pdf |
| Safety instructions: | Safety instructions Power Supplies International.pdf |
| 80 PLUS Certification: | 80 PLUS Platinum |
|---|---|
| Designed For: | Cisco UCS C220 M5SN SFF (1600 Watt), C240 M5 LFF Rack Server (1600 Watt), C240 M5 LFF Rack Server (Tracer) (1600 Watt), C240 M5 Rack Server for Microsoft Azure Stack (1600 Watt), C240 M5 SFF Rack Server (1600 Watt), C480 ML M5 (1600 Watt), SmartPlay Selec |
| Device Type: | Power supply |
| Frequency Required: | 50 - 60 Hz |
| Input Connectors: | Power IEC 60320 C14 |
| Input Voltage: | AC 200/240 V |
| Manufacturer: | Cisco Meraki |
| Output Voltage: | 12 V |
| Version: | original |
| GPSR - economic actor: | Cisco Systems GmbH, Deutschland, Parkring 20, Garching, 85748, info-center @ cisco.com |
|---|---|
| GPSR - product manufacturer: | Cisco Systems GmbH, Deutschland, Parkring 20, Garching, 85748, info-center @ cisco.com |
| GPSR - EU responsible person: | Cisco Systems GmbH, Deutschland, Parkring 20, Garching, 85748, info-center @ cisco.com |
Jürgen Mattikau is your contact person for: