Product images and accessories are provided by a content provider. Images may differ slightly from the original and are for illustrative purposes. Compatibility guarantee for accessories can not be guaranteed. The scope of delivery corresponds to the item description (if necessary identical item) Please note the product and condition description.
| Cables Included: | Power cable - external |
|---|---|
| Compliant Standards: | cUL |
| Depth: | 44.3 cm |
| Designed For: | Summit 24, 48 |
| Device Type: | Power supply - external |
| Frequency Required: | 47/63 Hz |
| Height: | 8.9 cm |
| Input Connectors: | 2 x power IEC 60320 C13 |
| Input Voltage: | AC 110/220 V |
| Input Voltage Range: | ± 10% |
| Localisation: | Europe |
| Manufacturer: | Extreme |
| Max Operating Temperature: | 40 °C |
| Min Operating Temperature: | 0 °C |
| Output Voltage: | +3.3, +5, +12 V ± 3% |
| Power Capacity: | 50 Watt |
| Power Output Connectors Details: | 2 x power |
| Rack Mounting Kit: | Included |
| Version: | original |
| Weight: | 7.1 kg |
| Width: | 44 cm |
| GPSR - economic actor: | Extreme Networks, Deutschland, Solmsstraße 83, Frankfurt am Main, 60486, Info.de @ extremenetworks.com |
|---|---|
| GPSR - product manufacturer: | Extreme Networks, Deutschland, Solmsstraße 83, Frankfurt am Main, 60486, Info.de @ extremenetworks.com |
| GPSR - EU responsible person: | Extreme Networks, Deutschland, Solmsstraße 83, Frankfurt am Main, 60486, Info.de @ extremenetworks.com |
| Warnings: | Warnings Power Supplies International.pdf |
| Safety instructions: | Safety instructions Power Supplies International.pdf |
| Cables Included: | Power cable - external |
|---|---|
| Compliant Standards: | cUL |
| Depth: | 44.3 cm |
| Designed For: | Summit 24, 48 |
| Device Type: | Power supply - external |
| Frequency Required: | 47/63 Hz |
| Height: | 8.9 cm |
| Input Connectors: | 2 x power IEC 60320 C13 |
| Input Voltage: | AC 110/220 V |
| Input Voltage Range: | ± 10% |
| Localisation: | Europe |
| Manufacturer: | Extreme |
| Max Operating Temperature: | 40 °C |
| Min Operating Temperature: | 0 °C |
| Output Voltage: | +3.3, +5, +12 V ± 3% |
| Power Capacity: | 50 Watt |
| Power Output Connectors Details: | 2 x power |
| Rack Mounting Kit: | Included |
| Version: | original |
| Weight: | 7.1 kg |
| Width: | 44 cm |
| GPSR - economic actor: | Extreme Networks, Deutschland, Solmsstraße 83, Frankfurt am Main, 60486, Info.de @ extremenetworks.com |
|---|---|
| GPSR - product manufacturer: | Extreme Networks, Deutschland, Solmsstraße 83, Frankfurt am Main, 60486, Info.de @ extremenetworks.com |
| GPSR - EU responsible person: | Extreme Networks, Deutschland, Solmsstraße 83, Frankfurt am Main, 60486, Info.de @ extremenetworks.com |
Daniel Losch is your contact person for: