Extreme 10909
EPS-150DC External Power System power module for EPS-T, 150 Watts, with cable, DC Input
Product images and accessories are provided by a content provider. Images may differ slightly from the original and are for illustrative purposes. Compatibility guarantee for accessories can not be guaranteed. The scope of delivery corresponds to the item description (if necessary identical item) Please note the product and condition description.
| Cables Included: | Power cable |
|---|---|
| Depth: | 20 cm |
| Designed For: | Extreme Networks External Power System EPS-T |
| Device Type: | Power supply - plug-in module |
| Height: | 4.3 cm |
| Input Voltage: | -48 V |
| Input Voltage Range: | DC -36 - -72 V |
| Manufacturer: | Extreme |
| Max Operating Temperature: | 40 °C |
| Min Operating Temperature: | 0 °C |
| Power Capacity: | 150 Watt |
| Version: | original |
| Width: | 18.8 cm |
| GPSR - economic actor: | Extreme Networks, Deutschland, Solmsstraße 83, Frankfurt am Main, 60486, Info.de @ extremenetworks.com |
|---|---|
| GPSR - product manufacturer: | Extreme Networks, Deutschland, Solmsstraße 83, Frankfurt am Main, 60486, Info.de @ extremenetworks.com |
| GPSR - EU responsible person: | Extreme Networks, Deutschland, Solmsstraße 83, Frankfurt am Main, 60486, Info.de @ extremenetworks.com |
| Warnings: | Warnings Power Supplies International.pdf |
| Safety instructions: | Safety instructions Power Supplies International.pdf |
| Cables Included: | Power cable |
|---|---|
| Depth: | 20 cm |
| Designed For: | Extreme Networks External Power System EPS-T |
| Device Type: | Power supply - plug-in module |
| Height: | 4.3 cm |
| Input Voltage: | -48 V |
| Input Voltage Range: | DC -36 - -72 V |
| Manufacturer: | Extreme |
| Max Operating Temperature: | 40 °C |
| Min Operating Temperature: | 0 °C |
| Power Capacity: | 150 Watt |
| Version: | original |
| Width: | 18.8 cm |
| GPSR - economic actor: | Extreme Networks, Deutschland, Solmsstraße 83, Frankfurt am Main, 60486, Info.de @ extremenetworks.com |
|---|---|
| GPSR - product manufacturer: | Extreme Networks, Deutschland, Solmsstraße 83, Frankfurt am Main, 60486, Info.de @ extremenetworks.com |
| GPSR - EU responsible person: | Extreme Networks, Deutschland, Solmsstraße 83, Frankfurt am Main, 60486, Info.de @ extremenetworks.com |
Daniel Losch is your contact person for: