Product images and accessories are provided by a content provider. Images may differ slightly from the original and are for illustrative purposes. Compatibility guarantee for accessories can not be guaranteed. The scope of delivery corresponds to the item description (if necessary identical item) Please note the product and condition description.
| 80 PLUS Certification: | 80 PLUS Silver |
|---|---|
| Designed For: | HPE BLc3000 Enclosure ¦ HPE ProLiant DL2x170h G6 (1200 Watt), DL360 G6 (1200 Watt), DL360 G6 Base (1200 Watt), DL360 G6 Efficiency (1200 Watt), DL360 G6 Entry (1200 Watt), DL360 G6 Performance (1200 Watt), DL360 G7, DL360 G7 Base, DL360 G7 Central Managem |
| Device Type: | Power supply - hot-plug / redundant - plug-in module |
| Efficiency: | 85%+ |
| Frequency Required: | 50/60 Hz |
| Input Voltage: | AC 100-240 V |
| Manufacturer: | HPE Aruba |
| Output Voltage: | 12 V |
| Power Capacity: | 1200 Watt / 1406 VA |
| Version: | original |
| GPSR - economic actor: | Hewlett-Packard GmbH, Deutschland, Herrenberger Str. 140, Böblingen, 71034, enterprise.kunden @ hpe.com |
|---|---|
| : | Hewlett-Packard GmbH, Deutschland, Herrenberger Str. 140, Böblingen, 71034, enterprise.kunden @ hpe.com |
| GPSR - EU responsible person: | Hewlett-Packard GmbH, Deutschland, Herrenberger Str. 140, Böblingen, 71034, enterprise.kunden @ hpe.com |
| Warnings: | Warnings Power Supplies International.pdf |
| Safety instructions: | Safety instructions Power Supplies International.pdf |
| 80 PLUS Certification: | 80 PLUS Silver |
|---|---|
| Designed For: | HPE BLc3000 Enclosure ¦ HPE ProLiant DL2x170h G6 (1200 Watt), DL360 G6 (1200 Watt), DL360 G6 Base (1200 Watt), DL360 G6 Efficiency (1200 Watt), DL360 G6 Entry (1200 Watt), DL360 G6 Performance (1200 Watt), DL360 G7, DL360 G7 Base, DL360 G7 Central Managem |
| Device Type: | Power supply - hot-plug / redundant - plug-in module |
| Efficiency: | 85%+ |
| Frequency Required: | 50/60 Hz |
| Input Voltage: | AC 100-240 V |
| Manufacturer: | HPE Aruba |
| Output Voltage: | 12 V |
| Power Capacity: | 1200 Watt / 1406 VA |
| Version: | original |
| GPSR - economic actor: | Hewlett-Packard GmbH, Deutschland, Herrenberger Str. 140, Böblingen, 71034, enterprise.kunden @ hpe.com |
|---|---|
| : | Hewlett-Packard GmbH, Deutschland, Herrenberger Str. 140, Böblingen, 71034, enterprise.kunden @ hpe.com |
| GPSR - EU responsible person: | Hewlett-Packard GmbH, Deutschland, Herrenberger Str. 140, Böblingen, 71034, enterprise.kunden @ hpe.com |
Pascal Eggert is your contact person for: