Product images and accessories are provided by a content provider. Images may differ slightly from the original and are for illustrative purposes. Compatibility guarantee for accessories can not be guaranteed. The scope of delivery corresponds to the item description (if necessary identical item) Please note the product and condition description.
| 80 PLUS Certification: | 80 PLUS Gold |
|---|---|
| Designed For: | HPE ProLiant DL320e Gen8 Base (460 Watt), DL320e Gen8 Performance (460 Watt), DL360 G7 Special Server (460 Watt), DL360e Gen8 (460 Watt), DL360e Gen8 Base (460 Watt), DL360e Gen8 Entry (460 Watt), DL360e Gen8 Performance (460 Watt), DL360e Gen8 Special Se |
| Device Type: | Power supply - hot-plug - plug-in module |
| Efficiency: | 90%+ |
| Frequency Required: | 50/60 Hz |
| Input Voltage: | AC 100-240 V |
| Manufacturer: | HPE Aruba |
| Power Capacity: | 460 Watt |
| Version: | original |
| GPSR - economic actor: | Hewlett-Packard GmbH, Deutschland, Herrenberger Str. 140, Böblingen, 71034, enterprise.kunden @ hpe.com |
|---|---|
| : | Hewlett-Packard GmbH, Deutschland, Herrenberger Str. 140, Böblingen, 71034, enterprise.kunden @ hpe.com |
| GPSR - EU responsible person: | Hewlett-Packard GmbH, Deutschland, Herrenberger Str. 140, Böblingen, 71034, enterprise.kunden @ hpe.com |
| Warnings: | Warnings Power Supplies International.pdf |
| Safety instructions: | Safety instructions Power Supplies International.pdf |
| 80 PLUS Certification: | 80 PLUS Gold |
|---|---|
| Designed For: | HPE ProLiant DL320e Gen8 Base (460 Watt), DL320e Gen8 Performance (460 Watt), DL360 G7 Special Server (460 Watt), DL360e Gen8 (460 Watt), DL360e Gen8 Base (460 Watt), DL360e Gen8 Entry (460 Watt), DL360e Gen8 Performance (460 Watt), DL360e Gen8 Special Se |
| Device Type: | Power supply - hot-plug - plug-in module |
| Efficiency: | 90%+ |
| Frequency Required: | 50/60 Hz |
| Input Voltage: | AC 100-240 V |
| Manufacturer: | HPE Aruba |
| Power Capacity: | 460 Watt |
| Version: | original |
| GPSR - economic actor: | Hewlett-Packard GmbH, Deutschland, Herrenberger Str. 140, Böblingen, 71034, enterprise.kunden @ hpe.com |
|---|---|
| : | Hewlett-Packard GmbH, Deutschland, Herrenberger Str. 140, Böblingen, 71034, enterprise.kunden @ hpe.com |
| GPSR - EU responsible person: | Hewlett-Packard GmbH, Deutschland, Herrenberger Str. 140, Böblingen, 71034, enterprise.kunden @ hpe.com |
Pascal Eggert is your contact person for: