Product images and accessories are provided by a content provider. Images may differ slightly from the original and are for illustrative purposes. Compatibility guarantee for accessories can not be guaranteed. The scope of delivery corresponds to the item description (if necessary identical item) Please note the product and condition description.
| 80 PLUS Certification: | 80 PLUS Platinum |
|---|---|
| Compliant Standards: | UL, TUV, C-Tick, BSMI, cUL, CCC, KCC, WEEE, CISPR |
| Depth: | 22.53 cm |
| Designed For: | HPE Apollo 4200 Gen9 for Google (1400 Watt), 4510 Gen9 (1400 Watt), 4520 Gen9 (1400 Watt), 4530 (1400 Watt) ¦ HPE ProLiant DL360 Gen9 (1400 Watt), DL360 Gen9 Base (1400 Watt), DL360 Gen9 CMS (1400 Watt), DL360 Gen9 Entry (1400 Watt), DL360 Gen9 High Perfo |
| Device Type: | Power supply - hot-plug / redundant - plug-in module |
| Efficiency: | 94% |
| Frequency Required: | 50 - 60 Hz |
| Height: | 4.04 cm |
| Humidity Range Operating: | 5 - 95% (non-condensing) |
| Input Voltage: | AC 200-240 V |
| Input Voltage Range: | AC 180 - 264 V |
| Manufacturer: | HPE Aruba |
| Max Operating Temperature: | 55 °C |
| Min Operating Temperature: | 5 °C |
| Power Capacity: | 1400 Watt / 1583 VA |
| Shipping Depth: | 14.61 cm |
| Shipping Height: | 19.05 cm |
| Shipping Weight: | 2.04 kg |
| Shipping Width: | 37.47 cm |
| Specification Compliance: | Flex Slot |
| Version: | original |
| Weight: | 1.36 kg |
| Width: | 6.8 cm |
| GPSR - economic actor: | Hewlett-Packard GmbH, Deutschland, Herrenberger Str. 140, Böblingen, 71034, enterprise.kunden @ hpe.com |
|---|---|
| : | Hewlett-Packard GmbH, Deutschland, Herrenberger Str. 140, Böblingen, 71034, enterprise.kunden @ hpe.com |
| GPSR - EU responsible person: | Hewlett-Packard GmbH, Deutschland, Herrenberger Str. 140, Böblingen, 71034, enterprise.kunden @ hpe.com |
| Warnings: | Warnings Power Supplies International.pdf |
| Safety instructions: | Safety instructions Power Supplies International.pdf |
| 80 PLUS Certification: | 80 PLUS Platinum |
|---|---|
| Compliant Standards: | UL, TUV, C-Tick, BSMI, cUL, CCC, KCC, WEEE, CISPR |
| Depth: | 22.53 cm |
| Designed For: | HPE Apollo 4200 Gen9 for Google (1400 Watt), 4510 Gen9 (1400 Watt), 4520 Gen9 (1400 Watt), 4530 (1400 Watt) ¦ HPE ProLiant DL360 Gen9 (1400 Watt), DL360 Gen9 Base (1400 Watt), DL360 Gen9 CMS (1400 Watt), DL360 Gen9 Entry (1400 Watt), DL360 Gen9 High Perfo |
| Device Type: | Power supply - hot-plug / redundant - plug-in module |
| Efficiency: | 94% |
| Frequency Required: | 50 - 60 Hz |
| Height: | 4.04 cm |
| Humidity Range Operating: | 5 - 95% (non-condensing) |
| Input Voltage: | AC 200-240 V |
| Input Voltage Range: | AC 180 - 264 V |
| Manufacturer: | HPE Aruba |
| Max Operating Temperature: | 55 °C |
| Min Operating Temperature: | 5 °C |
| Power Capacity: | 1400 Watt / 1583 VA |
| Shipping Depth: | 14.61 cm |
| Shipping Height: | 19.05 cm |
| Shipping Weight: | 2.04 kg |
| Shipping Width: | 37.47 cm |
| Specification Compliance: | Flex Slot |
| Version: | original |
| Weight: | 1.36 kg |
| Width: | 6.8 cm |
| GPSR - economic actor: | Hewlett-Packard GmbH, Deutschland, Herrenberger Str. 140, Böblingen, 71034, enterprise.kunden @ hpe.com |
|---|---|
| : | Hewlett-Packard GmbH, Deutschland, Herrenberger Str. 140, Böblingen, 71034, enterprise.kunden @ hpe.com |
| GPSR - EU responsible person: | Hewlett-Packard GmbH, Deutschland, Herrenberger Str. 140, Böblingen, 71034, enterprise.kunden @ hpe.com |
Pascal Eggert is your contact person for: