Product images and accessories are provided by a content provider. Images may differ slightly from the original and are for illustrative purposes. Compatibility guarantee for accessories can not be guaranteed. The scope of delivery corresponds to the item description (if necessary identical item) Please note the product and condition description.
| 80 PLUS Certification: | 80 PLUS Platinum |
|---|---|
| Compliant Standards: | UL, TUV, C-Tick, BSMI, cUL, CCC, KCC, WEEE, low halogen, CISPR Class A |
| Depth: | 33.02 cm |
| Designed For: | HPE Apollo 4200 Gen10 192TB Qumulo Hybrid Node (800 Watt), 4200 Gen10 336TB Archive Node with 25Gb NIC for Qumulo (800 Watt), 4200 Gen10 384TB 25Gb Capacity Server for Cohesity DataPlatform (800 Watt), 4200 Gen10 384TB Capacity Server for Cohesity DataPla |
| Device Type: | Power supply - hot-plug - plug-in module |
| Efficiency: | 94% |
| Frequency Required: | 50 - 60 Hz |
| Height: | 10.16 cm |
| Humidity Range Operating: | 5 - 95% (non-condensing) |
| Input Connectors: | Power IEC 60320 C14 |
| Input Voltage: | AC 100-240 V |
| Manufacturer: | HPE Aruba |
| Max Operating Temperature: | 55 °C |
| Min Operating Temperature: | 5 °C |
| Power Capacity: | 800 Watt / 908 VA |
| Specification Compliance: | Flex Slot |
| Version: | original |
| Weight: | 1.81 kg |
| Width: | 20.32 cm |
| GPSR - economic actor: | Hewlett-Packard GmbH, Deutschland, Herrenberger Str. 140, Böblingen, 71034, enterprise.kunden @ hpe.com |
|---|---|
| : | Hewlett-Packard GmbH, Deutschland, Herrenberger Str. 140, Böblingen, 71034, enterprise.kunden @ hpe.com |
| GPSR - EU responsible person: | Hewlett-Packard GmbH, Deutschland, Herrenberger Str. 140, Böblingen, 71034, enterprise.kunden @ hpe.com |
| Warnings: | Warnings Power Supplies International.pdf |
| Safety instructions: | Safety instructions Power Supplies International.pdf |
| 80 PLUS Certification: | 80 PLUS Platinum |
|---|---|
| Compliant Standards: | UL, TUV, C-Tick, BSMI, cUL, CCC, KCC, WEEE, low halogen, CISPR Class A |
| Depth: | 33.02 cm |
| Designed For: | HPE Apollo 4200 Gen10 192TB Qumulo Hybrid Node (800 Watt), 4200 Gen10 336TB Archive Node with 25Gb NIC for Qumulo (800 Watt), 4200 Gen10 384TB 25Gb Capacity Server for Cohesity DataPlatform (800 Watt), 4200 Gen10 384TB Capacity Server for Cohesity DataPla |
| Device Type: | Power supply - hot-plug - plug-in module |
| Efficiency: | 94% |
| Frequency Required: | 50 - 60 Hz |
| Height: | 10.16 cm |
| Humidity Range Operating: | 5 - 95% (non-condensing) |
| Input Connectors: | Power IEC 60320 C14 |
| Input Voltage: | AC 100-240 V |
| Manufacturer: | HPE Aruba |
| Max Operating Temperature: | 55 °C |
| Min Operating Temperature: | 5 °C |
| Power Capacity: | 800 Watt / 908 VA |
| Specification Compliance: | Flex Slot |
| Version: | original |
| Weight: | 1.81 kg |
| Width: | 20.32 cm |
| GPSR - economic actor: | Hewlett-Packard GmbH, Deutschland, Herrenberger Str. 140, Böblingen, 71034, enterprise.kunden @ hpe.com |
|---|---|
| : | Hewlett-Packard GmbH, Deutschland, Herrenberger Str. 140, Böblingen, 71034, enterprise.kunden @ hpe.com |
| GPSR - EU responsible person: | Hewlett-Packard GmbH, Deutschland, Herrenberger Str. 140, Böblingen, 71034, enterprise.kunden @ hpe.com |
Pascal Eggert is your contact person for: