Product images and accessories are provided by a content provider. Images may differ slightly from the original and are for illustrative purposes. Compatibility guarantee for accessories can not be guaranteed. The scope of delivery corresponds to the item description (if necessary identical item) Please note the product and condition description.
| 80 PLUS Certification: | 80 PLUS Platinum |
|---|---|
| Depth: | 32.38 cm |
| Designed For: | HPE Apollo n2600 Gen10 Plus Small Form Factor (1800 Watt), r2600 Gen10 Premium (2200 Watt), r2800 Gen10 Flexible (2200 Watt) ¦ HPE ProLiant XL290n Gen10 Plus (1800 Watt) |
| Device Type: | Power supply - hot-plug / redundant - plug-in module |
| Efficiency: | 94% |
| Height: | 10.16 cm |
| Humidity Range Operating: | 5 - 95% (non-condensing) |
| Input Voltage: | AC 200-240 V |
| Manufacturer: | HPE Aruba |
| Max Operating Temperature: | 55 °C |
| Min Operating Temperature: | 5 °C |
| Power Capacity: | 2200 Watt |
| Specification Compliance: | Flex Slot |
| Version: | original |
| Weight: | 1.36 kg |
| Width: | 19.05 cm |
| GPSR - economic actor: | Hewlett-Packard GmbH, Deutschland, Herrenberger Str. 140, Böblingen, 71034, enterprise.kunden @ hpe.com |
|---|---|
| : | Hewlett-Packard GmbH, Deutschland, Herrenberger Str. 140, Böblingen, 71034, enterprise.kunden @ hpe.com |
| GPSR - EU responsible person: | Hewlett-Packard GmbH, Deutschland, Herrenberger Str. 140, Böblingen, 71034, enterprise.kunden @ hpe.com |
| Warnings: | Warnings Power Supplies International.pdf |
| Safety instructions: | Safety instructions Power Supplies International.pdf |
| 80 PLUS Certification: | 80 PLUS Platinum |
|---|---|
| Depth: | 32.38 cm |
| Designed For: | HPE Apollo n2600 Gen10 Plus Small Form Factor (1800 Watt), r2600 Gen10 Premium (2200 Watt), r2800 Gen10 Flexible (2200 Watt) ¦ HPE ProLiant XL290n Gen10 Plus (1800 Watt) |
| Device Type: | Power supply - hot-plug / redundant - plug-in module |
| Efficiency: | 94% |
| Height: | 10.16 cm |
| Humidity Range Operating: | 5 - 95% (non-condensing) |
| Input Voltage: | AC 200-240 V |
| Manufacturer: | HPE Aruba |
| Max Operating Temperature: | 55 °C |
| Min Operating Temperature: | 5 °C |
| Power Capacity: | 2200 Watt |
| Specification Compliance: | Flex Slot |
| Version: | original |
| Weight: | 1.36 kg |
| Width: | 19.05 cm |
| GPSR - economic actor: | Hewlett-Packard GmbH, Deutschland, Herrenberger Str. 140, Böblingen, 71034, enterprise.kunden @ hpe.com |
|---|---|
| : | Hewlett-Packard GmbH, Deutschland, Herrenberger Str. 140, Böblingen, 71034, enterprise.kunden @ hpe.com |
| GPSR - EU responsible person: | Hewlett-Packard GmbH, Deutschland, Herrenberger Str. 140, Böblingen, 71034, enterprise.kunden @ hpe.com |
Nico Steinbach is your contact person for: