Product images and accessories are provided by a content provider. Images may differ slightly from the original and are for illustrative purposes. Compatibility guarantee for accessories can not be guaranteed. The scope of delivery corresponds to the item description (if necessary identical item) Please note the product and condition description.
| Cables Included: | Power cable 2.8 m |
|---|---|
| Designed For: | Lenovo System x3550 M3 7944 (675 Watt) ¦ Lenovo System x3620 M3 7376 (675 Watt) ¦ Lenovo System x3630 M3 7377 (675 Watt) ¦ Lenovo System x3650 M3 7945 (675 Watt) ¦ Lenovo System x3755 M3 7164 (675 Watt) |
| Device Type: | Power supply - hot-plug / redundant - plug-in module |
| Efficiency: | 90%+ |
| Frequency Required: | 50 - 60 Hz |
| Input Voltage: | AC 100-127/200-240 V |
| Manufacturer: | IBM |
| Power Capacity: | 675 Watt |
| Version: | original |
| GPSR - economic actor: | IBM, Deutschland, Schönaicher Str. 220, Böblingen, 71032, halloibm @ de.ibm.com |
|---|---|
| GPSR - product manufacturer: | IBM, Deutschland, Schönaicher Str. 220, Böblingen, 71032, halloibm @ de.ibm.com |
| GPSR - EU responsible person: | IBM, Deutschland, Schönaicher Str. 220, Böblingen, 71032, halloibm @ de.ibm.com |
| Warnings: | Warnings Power Supplies International.pdf |
| Safety instructions: | Safety instructions Power Supplies International.pdf |
| Cables Included: | Power cable 2.8 m |
|---|---|
| Designed For: | Lenovo System x3550 M3 7944 (675 Watt) ¦ Lenovo System x3620 M3 7376 (675 Watt) ¦ Lenovo System x3630 M3 7377 (675 Watt) ¦ Lenovo System x3650 M3 7945 (675 Watt) ¦ Lenovo System x3755 M3 7164 (675 Watt) |
| Device Type: | Power supply - hot-plug / redundant - plug-in module |
| Efficiency: | 90%+ |
| Frequency Required: | 50 - 60 Hz |
| Input Voltage: | AC 100-127/200-240 V |
| Manufacturer: | IBM |
| Power Capacity: | 675 Watt |
| Version: | original |
| GPSR - economic actor: | IBM, Deutschland, Schönaicher Str. 220, Böblingen, 71032, halloibm @ de.ibm.com |
|---|---|
| GPSR - product manufacturer: | IBM, Deutschland, Schönaicher Str. 220, Böblingen, 71032, halloibm @ de.ibm.com |
| GPSR - EU responsible person: | IBM, Deutschland, Schönaicher Str. 220, Böblingen, 71032, halloibm @ de.ibm.com |
Michael Holste is your contact person for: