Product images and accessories are provided by a content provider. Images may differ slightly from the original and are for illustrative purposes. Compatibility guarantee for accessories can not be guaranteed. The scope of delivery corresponds to the item description (if necessary identical item) Please note the product and condition description.
| Cables Included: | Power cable - external |
|---|---|
| Compliant Standards: | EN55022 Class B, FCC Part 15 B, cULus |
| Depth: | 5.25 cm |
| Designed For: | Cisco Meraki MR12 Cloud Managed, MR16 Cloud Managed, MR18, MR24 Cloud Managed 3x3 MIMO, MR26 Cloud Managed 3x3 MIMO, MR32 Cloud Managed, MR33 Cloud Managed, MR34, MR62, MR66, MR72 Cloud Managed 802.11ac Outdoor AP |
| Device Type: | PoE injector - external |
| Features: | Wall mountable, LED indicators, over current protection, overload protection, short-circuit protection |
| Frequency Required: | 50 - 60 Hz |
| Height: | 3.55 cm |
| Humidity Range Operating: | 5 - 93% |
| Input Voltage: | AC 100-240 V |
| Interfaces: | 1 x Gigabit LAN - RJ-45 |
| Localisation: | United Kingdom |
| Manufacturer: | Meraki Cisco |
| Max Electric Current: | 0.8 A |
| Max Operating Temperature: | 40 °C |
| Min Operating Temperature: | 0 °C |
| Power Capacity: | 30 Watt |
| Power Output Connectors Details: | 1 x RJ-45 |
| Version: | original |
| Weight: | 210 g |
| Width: | 16 cm |
| GPSR - economic actor: | Cisco Systems GmbH, Deutschland, Parkring 20, Garching, 85748, info-center @ cisco.com |
|---|---|
| GPSR - product manufacturer: | Cisco Systems GmbH, Deutschland, Parkring 20, Garching, 85748, info-center @ cisco.com |
| GPSR - EU responsible person: | Cisco Systems GmbH, Deutschland, Parkring 20, Garching, 85748, info-center @ cisco.com |
| Warnings: | Warnings Power Supplies International.pdf |
| Safety instructions: | Safety instructions Power Supplies International.pdf |
| Cables Included: | Power cable - external |
|---|---|
| Compliant Standards: | EN55022 Class B, FCC Part 15 B, cULus |
| Depth: | 5.25 cm |
| Designed For: | Cisco Meraki MR12 Cloud Managed, MR16 Cloud Managed, MR18, MR24 Cloud Managed 3x3 MIMO, MR26 Cloud Managed 3x3 MIMO, MR32 Cloud Managed, MR33 Cloud Managed, MR34, MR62, MR66, MR72 Cloud Managed 802.11ac Outdoor AP |
| Device Type: | PoE injector - external |
| Features: | Wall mountable, LED indicators, over current protection, overload protection, short-circuit protection |
| Frequency Required: | 50 - 60 Hz |
| Height: | 3.55 cm |
| Humidity Range Operating: | 5 - 93% |
| Input Voltage: | AC 100-240 V |
| Interfaces: | 1 x Gigabit LAN - RJ-45 |
| Localisation: | United Kingdom |
| Manufacturer: | Meraki Cisco |
| Max Electric Current: | 0.8 A |
| Max Operating Temperature: | 40 °C |
| Min Operating Temperature: | 0 °C |
| Power Capacity: | 30 Watt |
| Power Output Connectors Details: | 1 x RJ-45 |
| Version: | original |
| Weight: | 210 g |
| Width: | 16 cm |
| GPSR - economic actor: | Cisco Systems GmbH, Deutschland, Parkring 20, Garching, 85748, info-center @ cisco.com |
|---|---|
| GPSR - product manufacturer: | Cisco Systems GmbH, Deutschland, Parkring 20, Garching, 85748, info-center @ cisco.com |
| GPSR - EU responsible person: | Cisco Systems GmbH, Deutschland, Parkring 20, Garching, 85748, info-center @ cisco.com |
Michael Holste is your contact person for: