Product images and accessories are provided by a content provider. Images may differ slightly from the original and are for illustrative purposes. Compatibility guarantee for accessories can not be guaranteed. The scope of delivery corresponds to the item description (if necessary identical item) Please note the product and condition description.
| 80 PLUS Certification: | 80 PLUS Titanium |
|---|---|
| Compliant Standards: | RoHS, REACH |
| Depth: | 20.3 cm |
| Device Type: | Power supply - plug-in module |
| Efficiency: | 96% |
| Features: | PMBus compliant |
| Frequency Required: | 50/60 Hz |
| Height: | 4 cm |
| Input Voltage: | AC 120/230 V |
| Manufacturer: | Supermicro |
| Output Current: | +12VSB - 2.1 A / 0 A |
| Power Capacity: | 1000 Watt |
| Version: | original |
| Width: | 7.35 cm |
| GPSR - economic actor: | Super Micro , Niederlande, Het Sterrenbeeld 28, s-Hertogenbosch, 5215 ML, Sales_Europe @ supermicro.com |
|---|---|
| GPSR - product manufacturer: | Super Micro , Niederlande, Het Sterrenbeeld 28, s-Hertogenbosch, 5215 ML, Sales_Europe @ supermicro.com |
| GPSR - EU responsible person: | Super Micro , Niederlande, Het Sterrenbeeld 28, s-Hertogenbosch, 5215 ML, Sales_Europe @ supermicro.com |
| Warnings: | Warnings Power Supplies International.pdf |
| Safety instructions: | Safety instructions Power Supplies International.pdf |
| 80 PLUS Certification: | 80 PLUS Titanium |
|---|---|
| Compliant Standards: | RoHS, REACH |
| Depth: | 20.3 cm |
| Device Type: | Power supply - plug-in module |
| Efficiency: | 96% |
| Features: | PMBus compliant |
| Frequency Required: | 50/60 Hz |
| Height: | 4 cm |
| Input Voltage: | AC 120/230 V |
| Manufacturer: | Supermicro |
| Output Current: | +12VSB - 2.1 A / 0 A |
| Power Capacity: | 1000 Watt |
| Version: | original |
| Width: | 7.35 cm |
| GPSR - economic actor: | Super Micro , Niederlande, Het Sterrenbeeld 28, s-Hertogenbosch, 5215 ML, Sales_Europe @ supermicro.com |
|---|---|
| GPSR - product manufacturer: | Super Micro , Niederlande, Het Sterrenbeeld 28, s-Hertogenbosch, 5215 ML, Sales_Europe @ supermicro.com |
| GPSR - EU responsible person: | Super Micro , Niederlande, Het Sterrenbeeld 28, s-Hertogenbosch, 5215 ML, Sales_Europe @ supermicro.com |
Carsten Schmidt is your contact person for: