Product images and accessories are provided by a content provider. Images may differ slightly from the original and are for illustrative purposes. Compatibility guarantee for accessories can not be guaranteed. The scope of delivery corresponds to the item description (if necessary identical item) Please note the product and condition description.
| Architecture Features: | Hyper-Threading Technology, Intel Turbo Boost Technology 2.0, Intel vPro Technology |
|---|---|
| Cache: | 11 MB |
| Cache Memory Details: | L3 - 11 MB |
| Clock Speed: | 2.1 GHz |
| Compatible Processor Socket: | LGA3647 Socket |
| Designed For: | HPE ProLiant BL460c Gen10 |
| Manufacturer: | HPE Aruba |
| Manufacturing Process: | 14 nm |
| Max Turbo Speed: | 3 GHz |
| Number of Cores: | 8-core |
| Number of Threads: | 16 threads |
| Processor Qty: | 1 |
| Product Type: | Processor |
| Thermal Design Power: | 85 W |
| Type / Form Factor: | Intel Xeon Silver 4110 |
| Version: | original |
| GPSR - economic actor: | Hewlett-Packard GmbH, Deutschland, Herrenberger Str. 140, Böblingen, 71034, enterprise.kunden @ hpe.com |
|---|---|
| GPSR - product manufacturer: | Hewlett-Packard GmbH, Deutschland, Herrenberger Str. 140, Böblingen, 71034, enterprise.kunden @ hpe.com |
| GPSR - EU responsible person: | Hewlett-Packard GmbH, Deutschland, Herrenberger Str. 140, Böblingen, 71034, enterprise.kunden @ hpe.com |
| Warnings: | Warnings Processors International.pdf |
| Safety instructions: | Safety instructions Processors International.pdf |
| Architecture Features: | Hyper-Threading Technology, Intel Turbo Boost Technology 2.0, Intel vPro Technology |
|---|---|
| Cache: | 11 MB |
| Cache Memory Details: | L3 - 11 MB |
| Clock Speed: | 2.1 GHz |
| Compatible Processor Socket: | LGA3647 Socket |
| Designed For: | HPE ProLiant BL460c Gen10 |
| Manufacturer: | HPE Aruba |
| Manufacturing Process: | 14 nm |
| Max Turbo Speed: | 3 GHz |
| Number of Cores: | 8-core |
| Number of Threads: | 16 threads |
| Processor Qty: | 1 |
| Product Type: | Processor |
| Thermal Design Power: | 85 W |
| Type / Form Factor: | Intel Xeon Silver 4110 |
| Version: | original |
| GPSR - economic actor: | Hewlett-Packard GmbH, Deutschland, Herrenberger Str. 140, Böblingen, 71034, enterprise.kunden @ hpe.com |
|---|---|
| GPSR - product manufacturer: | Hewlett-Packard GmbH, Deutschland, Herrenberger Str. 140, Böblingen, 71034, enterprise.kunden @ hpe.com |
| GPSR - EU responsible person: | Hewlett-Packard GmbH, Deutschland, Herrenberger Str. 140, Böblingen, 71034, enterprise.kunden @ hpe.com |
Nico Steinbach is your contact person for: