Product images and accessories are provided by a content provider. Images may differ slightly from the original and are for illustrative purposes. Compatibility guarantee for accessories can not be guaranteed. The scope of delivery corresponds to the item description (if necessary identical item) Please note the product and condition description.
| Architecture Features: | Hyper-Threading Technology, Intel Turbo Boost Technology 2.0, Intel vPro Technology |
|---|---|
| Cache: | 24.75 MB |
| Cache Memory Details: | L3 - 24.75 MB |
| Clock Speed: | 3.5 GHz |
| Designed For: | HPE ProLiant ML350 Gen10, ML350 Gen10 Base, ML350 Gen10 Entry, ML350 Gen10 High Performance, ML350 Gen10 Performance, ML350 Gen10 SMB, ML350 Gen10 Solution, ML350 Gen10 Special Server, ML350 Gen10 Sub-Entry |
| Manufacturer: | HPE Aruba |
| Manufacturing Process: | 14 nm |
| Max Turbo Speed: | 4.2 GHz |
| Number of Cores: | 8-core |
| Number of Threads: | 16 threads |
| Processor Qty: | 1 |
| Product Type: | Processor |
| Thermal Design Power: | 150 W |
| Type / Form Factor: | Intel Xeon Gold 6144 |
| Version: | original |
| GPSR - economic actor: | Hewlett-Packard GmbH, Deutschland, Herrenberger Str. 140, Böblingen, 71034, enterprise.kunden @ hpe.com |
|---|---|
| GPSR - product manufacturer: | Hewlett-Packard GmbH, Deutschland, Herrenberger Str. 140, Böblingen, 71034, enterprise.kunden @ hpe.com |
| GPSR - EU responsible person: | Hewlett-Packard GmbH, Deutschland, Herrenberger Str. 140, Böblingen, 71034, enterprise.kunden @ hpe.com |
| Warnings: | Warnings Processors International.pdf |
| Safety instructions: | Safety instructions Processors International.pdf |
| Architecture Features: | Hyper-Threading Technology, Intel Turbo Boost Technology 2.0, Intel vPro Technology |
|---|---|
| Cache: | 24.75 MB |
| Cache Memory Details: | L3 - 24.75 MB |
| Clock Speed: | 3.5 GHz |
| Designed For: | HPE ProLiant ML350 Gen10, ML350 Gen10 Base, ML350 Gen10 Entry, ML350 Gen10 High Performance, ML350 Gen10 Performance, ML350 Gen10 SMB, ML350 Gen10 Solution, ML350 Gen10 Special Server, ML350 Gen10 Sub-Entry |
| Manufacturer: | HPE Aruba |
| Manufacturing Process: | 14 nm |
| Max Turbo Speed: | 4.2 GHz |
| Number of Cores: | 8-core |
| Number of Threads: | 16 threads |
| Processor Qty: | 1 |
| Product Type: | Processor |
| Thermal Design Power: | 150 W |
| Type / Form Factor: | Intel Xeon Gold 6144 |
| Version: | original |
| GPSR - economic actor: | Hewlett-Packard GmbH, Deutschland, Herrenberger Str. 140, Böblingen, 71034, enterprise.kunden @ hpe.com |
|---|---|
| GPSR - product manufacturer: | Hewlett-Packard GmbH, Deutschland, Herrenberger Str. 140, Böblingen, 71034, enterprise.kunden @ hpe.com |
| GPSR - EU responsible person: | Hewlett-Packard GmbH, Deutschland, Herrenberger Str. 140, Böblingen, 71034, enterprise.kunden @ hpe.com |
Pascal Eggert is your contact person for: