Aruba P15758-B21
INTEL XEON-GOLD 6246 (3.3GHZ/12-CORE/165W) PROCESSOR KIT FOR HPE PROLIANT DL380 GEN10
Product images and accessories are provided by a content provider. Images may differ slightly from the original and are for illustrative purposes. Compatibility guarantee for accessories can not be guaranteed. The scope of delivery corresponds to the item description (if necessary identical item) Please note the product and condition description.
| Cache: | 24.75 MB |
|---|---|
| Cache Memory Details: | 25 MB |
| Clock Speed: | 3.3 GHz |
| Compatible Processor Socket: | LGA3647 Socket |
| Designed For: | HPE Nimble Storage dHCI Large Solution with HPE ProLiant DL380 Gen10 ¦ HPE ProLiant DL380 Gen10, DL380 Gen10 Base, DL380 Gen10 Entry, DL380 Gen10 Entry SMB, DL380 Gen10 for SAP HANA Compute Block, DL380 Gen10 High Performance, DL380 Gen10 Network Choice, |
| Manufacturer: | HPE Aruba |
| Manufacturing Process: | 14 nm |
| Max Turbo Speed: | 4.2 GHz |
| Number of Cores: | 12-core |
| Number of Threads: | 24 threads |
| Processor Qty: | 1 |
| Product Type: | Processor |
| Thermal Design Power: | 165 W |
| Type / Form Factor: | Intel Xeon Gold 6246 |
| Version: | original |
| GPSR - economic actor: | Hewlett-Packard GmbH, Deutschland, Herrenberger Str. 140, Böblingen, 71034, enterprise.kunden @ hpe.com |
|---|---|
| GPSR - product manufacturer: | Hewlett-Packard GmbH, Deutschland, Herrenberger Str. 140, Böblingen, 71034, enterprise.kunden @ hpe.com |
| GPSR - EU responsible person: | Hewlett-Packard GmbH, Deutschland, Herrenberger Str. 140, Böblingen, 71034, enterprise.kunden @ hpe.com |
| Warnings: | Warnings Processors International.pdf |
| Safety instructions: | Safety instructions Processors International.pdf |
| Cache: | 24.75 MB |
|---|---|
| Cache Memory Details: | 25 MB |
| Clock Speed: | 3.3 GHz |
| Compatible Processor Socket: | LGA3647 Socket |
| Designed For: | HPE Nimble Storage dHCI Large Solution with HPE ProLiant DL380 Gen10 ¦ HPE ProLiant DL380 Gen10, DL380 Gen10 Base, DL380 Gen10 Entry, DL380 Gen10 Entry SMB, DL380 Gen10 for SAP HANA Compute Block, DL380 Gen10 High Performance, DL380 Gen10 Network Choice, |
| Manufacturer: | HPE Aruba |
| Manufacturing Process: | 14 nm |
| Max Turbo Speed: | 4.2 GHz |
| Number of Cores: | 12-core |
| Number of Threads: | 24 threads |
| Processor Qty: | 1 |
| Product Type: | Processor |
| Thermal Design Power: | 165 W |
| Type / Form Factor: | Intel Xeon Gold 6246 |
| Version: | original |
| GPSR - economic actor: | Hewlett-Packard GmbH, Deutschland, Herrenberger Str. 140, Böblingen, 71034, enterprise.kunden @ hpe.com |
|---|---|
| GPSR - product manufacturer: | Hewlett-Packard GmbH, Deutschland, Herrenberger Str. 140, Böblingen, 71034, enterprise.kunden @ hpe.com |
| GPSR - EU responsible person: | Hewlett-Packard GmbH, Deutschland, Herrenberger Str. 140, Böblingen, 71034, enterprise.kunden @ hpe.com |
Pascal Eggert is your contact person for: